środa, 22 września 2021

Natalia Zastępa i Krystian Ochman z najlepszymi premierami

 źródło: TVP1

Rada Artystyczna 58. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej zakwalifikowała do konkursu dziesięciu uczestników. Artyści podjęli zatem w sobotę walkę o nagrodę publiczności im. Karola Musioła i statuetkę od jury.

Swoje utwory przedstawili:

– Three Of Us – „Szklany sufit”
– Krystian Ochman – „Prometeusz”
– PUTONROCK – „Mamy lato”
– Martin Lange – „Kłamiesz”
– A.S.A. Anna Sokołowska Alabrudzińska – „Lubię…”
– Kasia Moś ft. Jarecki – „Dobre moce”
– Bartek Królik – „Zakochana”
– Paulla – „Ostatnia noc”
– Natalia Zastępa – „Wiesz jak jest”
– Roksana Węgiel – „Korona”

Jako pierwsza nagrody wykonawcom wręczyła Wanda Kwietniewska, liderka zespołu Wanda i Banda i członkini Zarządu Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Za najlepszą muzykę nagrodę od Związku Autorów i Kompozytorów Scenicznych otrzymali Michał Pietrzak i Juliusz Kamil za utwór „Wiesz jak jest” w wykonaniu Natalii Zastępy.  Za najlepszy tekst z kolei nagrodę ZAiKS-u 2021 otrzymali Mateusz Krautwurst i Marcin Śmiałek za utwór „Dobre moce” w wykonaniu Kasi Moś & Jarecki.

Werdykt jury ogłosiła natomiast Agata Konarska, rzeczniczka prasowa opolskiego festiwalu. Ku uciesze zgromadzonej publiczności statuetka oraz 35 tys. złotych trafiły w ręce wykonawczyni utworu „Wiesz jak jest” Natalii Zastępy! Krapkowiczanka nie kryła wzruszenia i zaskoczenia po czym radośnie jeszcze raz wykonała swoją piosenkę.

Poniżej można posłuchać jej zwycięskiego utworu: 

Werdykt publiczności i wynik głosowania SMS przedstawił Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola. Okazało się, że serca widzów skradł Krystian Ochman z piosenką „Prometeusz” i to do niego powędrowała nagroda im. Karola Musioła i opolska „Karolinka” oraz czek na 30 tys. złotych.

 

Krystian_Ochman
źródło: TVP1

Poniżej można posłuchać zwycięskiego utworu Krystiana Ochmana:

autor: IT

Gość w kawiarence

Facebook