poniedziałek, 8 marca 2021

Nie pozwólmy Feniksowi upaść. Dołącz do zbiórki!

 Źródło: IKS Feniks

Stowarzyszenia działające na rzecz osób niepełnosprawnych na co dzień nie mają lekko. Jeszcze gorzej ich sytuacja wygląda w dobie pandemii. Jednym ze sposobów na przetrwanie jest założenie publicznej zbiórki i właśnie po takie rozwiązanie sięgnął Integracyjny Klub Sportowy Feniks z Opola.

Klub niezwykły, bo skupiający pasjonatów sportu zarówno amatorskiego, jak i wyczynowego. Podstawową dyscypliną uprawianą przez jego członków jest kolarstwo szosowe. Jak mówią przedstawiciele klubu, to jedyna taka inicjatywa w województwie opolskim, a czwarta w kraju.

Klub ma w swoich szeregach sportowców, którzy za pomocą napędzanego siłą rąk roweru – handbike’a, sięgają po liczne medale. Niepełnosprawni sportowcy, którzy reprezentują „Feniksa”, to Mariusz Rygoł, srebrny medalista mistrzostw Polski z ubiegłego roku czy Michael Jonek, który na tych samych zawodach zajął 5. miejsce.

niepełnosprawny na handbike
Źródło: IKS Feniks

Nikogo nie trzeba przekonywać, że sport pozytywnie wpływa na ludzi. Jest również bardzo istotnym elementem rehabilitacji osób niepełnosprawnych i pozwala na utrzymywanie sprawności fizycznej tym, którzy zmagają się z dysfunkcjami. Jak podkreślają osoby, skupione wokół klubu sport ma nieoceniony wpływ na rozwijanie samodzielności i samodyscypliny, podnosi poczucie własnej wartości i pozwala rozładować napięcia emocjonalnego. Wyjazdy na zawody stanowią dobry przykład eliminacji barier i łamania stereotypów niepełnosprawności, a jednocześnie są dobrym sposobem na integrację.

Na co prowadzona jest zbiórka?

Przede wszystkim na pokrycie kosztów udziału w zawodach sportowych z cyklu Pucharu Europy oraz Mistrzostw Polski na obecny sezon. Członkowie klubu wierzą, że i tym razem pasjonaci sportu i ludzie dobrego serca nie zostawią ich w potrzebie i przeleją środki na konto zbiórki. Zawodnikom można pomóc za pośrednictwem serwisu Patronite. Każdego, kto chciałby dołożyć swoją cegiełkę zapraszamy TUTAJ.

Więcej o Integracyjnym Klubie Sportowym Feniks przeczytasz TUTAJ.

Źródło: IKS Feniks/SI

Gość w kawiarence

Facebook