niedziela, 1 sierpnia 2021

Nie wiesz jak ubiegać się o 300 plus? Poradę uzyskasz na poczcie

 źródło: Pixabay

Jeszcze tylko do 14:00 konsultanci ZUS udzielą rodzicom potrzebnych informacji w Urzędzie Pocztowym przy ul. Krakowskiej w Opolu. Pracownicy wyjaśnią kto, jak i kiedy może złożyć wniosek o wyprawkę szkolną 300 plus.

Wnioski o tzw. wyprawkę szkolną dla dziecka można składać do 30 listopada. W tym roku wnioski przyjmuje i realizuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

W tym roku wnioski o świadczenie 300 plus, za które można kupić podręczniki i akcesoria szkolne przyjmujemy wyłącznie drogą elektroniczną. Między innymi przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. W czwartek, od godziny 9 do 14 pracownicy opolskiego ZUS będą do dyspozycji rodziców 
i opiekunów na poczcie głównej w Opolu, którzy chcieliby złożyć taki wniosek, a nie wiedzą jak się do tego zabrać. Nasi eksperci pomogą założyć profil na PUE ZUS i wyjaśnią jak poprawnie wypełnić 
i wysłać wniosek.
Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego

Świadczenie z programu Dobry Start to 300 zł na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku osób z niepełnosprawnościami. Pieniądze będą wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

źródło: ZUS

Gość w kawiarence

Facebook