Niebawem ruszy inwestycja na ulicy Górnej
fot. MZD Opole
Gotowy jest projekt i uzyskane zostało zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Niebawem ruszy przebudowa ulicy Górnej.
Inwestycja będzie dotyczyła odcinka od ulicy Wygonowej do ulicy Leśnej. To oznacza, że zakresem prac zostanie objętych około 400 metrów.
Przebudowa ulicy Górnej zakłada kompleksowe wykonanie drogi z nową podbudową i nawierzchnią bitumiczną. Zgodnie z projektem droga będzie miała szerokość 5,5 metra. Ponadto po jednej stronie wybudowana zostanie droga dla pieszych i rowerów o szerokości 3 metrów. Na niej również ułożona zostanie nawierzchnia asfaltowa.
Ponadto wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie uliczne. Z kolei przy włączeniu ulicy Górnej w ulicę Wygonową zaprojektowane zostało przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną i możliwością przejazdu dla rowerów. Powstaną również dwa wyniesione skrzyżowania. Jedno u zbiegu z ulicą Bazyliową, drugie z ulicą Borka.
Prace mają być realizowane do przełomu lipca i sierpnia.
Źródło: MZD Opole
Najnowsze artykuły
- Aquapark w Opolu coraz bliżej. Rusza budowa imponującego kompleksu
- Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Opola. Zmiana trasy i wspólne kolędowanie
- Miejski Sylwester przy Stegu Arenie. Sprawdź szczegóły
- Katedra Opolska ponownie otwarta dla wiernych
- Jarmark Bożonarodzeniowy 2025 w Opolu. Świąteczne atrakcje czekają na mieszkańców i turystów



