środa, 6 lipca 2022

Niespodzianka w Kędzierzynie Koźlu

 fot.plusliga

Po zwycięskim ćwierćfinałowym meczu Grupy Azoty ZAKSY z zespołem GKS-u Katowice w pierwszym meczu półfinałowym ZAKSA podejmowała Aluron CMC Warte Zawiercie. Odra Opole z podziałem punktów w Bełchatowie. Niesłychane emocje i splot wydarzeń w meczu Gwardii. Koszykarze AZSu wciąż w grze o półfinał play-offów Suzuki I Ligi.

Siatkówka:

I półfinał PlusLigi:

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (25:22, 17:25, 22:25, 23:25)

Grupa Azoty ZAKSA: Śliwka, Kaczmarek, Semeniuk, Smith, Janusz, Huber, Shoji (libero) oraz Rejno, Kluth

Aluron CMC Warta: Konarski, Zniszczoł, Conte, Niemiec, Kovacević, Tavares, Żurek (libero) oraz Malinowski, Orczyk

MVP: Facundo Conte (Aluron CMC Warta Zawiercie)

Stan rywalizacji: 1:0 Aluron CMC Warta Zawiercie (do dwóch zwycięstw)

 

Piłka Nożna:

29. kolejka Fortuna 1 Liga

Skra Częstochowa – Odra Opole 2:2 (1:1)

Bramki: Mas 45′ Malec 90+5′ – Czapliński 29′, Mikinic 50′ (rzut karny)

Skra: Kos – Brusiło (Szymański 85′), Paluszek, Holik, Burman, Sajdak (Malec 85′), Olejnik (Baranowicz 61′), Lukoszek, Kwietniewski (Pyrdoł 61′) Ropski, Mas.

Odra Opole: Sapielak (M)– Żemło, Kamiński (K), Kędziora – Spychała (Szrek 65′), Niziołek, Trojak, Klimek (M)(Tkocz 65′ (M)) , Mikinic (Janus 72′), Nowak, Czapliński (Piech 85′)

Sędzia: Łukasz Karski

Żółte kartki: Ropski, Baranowicz, Burman – Spychała, Mikinic, Trojak.

Piłka Ręczna:

PGNiG Superliga Mężczyzn, 23. kolejka:

KPR Gwardia Opole Sandra Spa Pogoń Szczecin 25:25 (12:12) k. 4:3

Gwardia: Ałaj, Lellek, Malcher – Scisłowicz, Sosna 1, Fabianowicz, Zarzycki 2, Klimków, Jankowski 5, Mauer 4 (3/3), Milewski 1, Morawski 1, Stefani 1, Monczka 10.

Karne: 3/3.

Kary: 14 min. (Klimków – 6 min., Zarzycki, Jankowski, Mauer, Morawski, Monczka – 2 min.).

Czerwona kartka: Jan Klimków w 60. minucie z gradacji kar.

Sandra Spa Pogoń: Wiśniewski, Arsenić, Wiunik – Krok 3, Wąsowski, Zalewski, Gierak 5 (4/5), Krupa 4, Bosy 3, Starcević 2, Jedziniak 1, Krysiak 5 (3/4), Polok 2.

Karne: 7/9.

Kary: 6 min. (Gierak – 4 min., Wąsowski – 2 min.).

Koszykówka:

Sobotni ćwierćfinał play-off Suzuki I ligi

GKS Tychy – Weegree AZS Politechnika Opolska 86:96 (30:30, 21:16, 12:23, 23:27)

GKS: Mąkowski 20, Wieloch 19, Trubacz 10, Stankowski 9, Diduszko 8, Krajewski 8, Koperski 6, Tyszka 6, Chodukiewicz 0, Nowak 0, Polakowski 0, Ziaja 0.

Weegree AZS Politechnika: Kobel 21, Kiwilsza 20, Krefft 15, Rutkowski 14, Kaczmarzyk 10, Wilk 10, Jodłowski 4, Piszczatowski 2, Kapuściński 0.

Stan rywalizacji: 2-1 dla GKS-u

Niedzielny ćwierćfin play-off Suzuki I ligi

GKS Tychy Weegree AZS Politechnika Opolska 74:85 (18:22, 18:23, 16:15, 22:25)

GKS: Trubacz 21, Wieloch 15, Krajewski 10, Stankowski 10, Diduszko 7, Koperski 7, Mąkowski 4, Chodukiewicz 0, Tyszka 0.

Weegree AZS Politechnika: Kiwilsza 18, Rutkowski 13, Jodłowski 11, Krefft 10, Wilk 10, Kobel 9, Kaczmarzyk 7, Piszczatowski 4, Kapuściński 3.

Stan rywalizacji: 2-2

 

 

Futsal:

Gredar Fit-Morning Brzeg – Górnik Polkowice 5:1 (0:0)

Bramki: Makowski 22’ 28’, Witek 24’, Kozhemiaka 26’, Nastai 37’ – Lutai 34’

Red Dragons Pniewy – Dreman Opole Komprachcice 2:2 (1:1)

Bramki: Pautiak 18’, Kameko 27’ – Szypczyński 6’, Vini 24’

 

autor: AN

Facebook