poniedziałek, 21 czerwca 2021

Nowe kierunki w szkołach. Ruszyła rekrutacja

 źródło: Pixabay

17 maja rozpoczęła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. W ofercie jednej z czterech placówek prowadzonych przez powiat opolski pojawiły się dwa nowe kierunki.

Nowości proponuje Zespół Szkół w Prószkowie. Uczniowie będą mogli wybrać klasę o profilu artystyczno-medialnym i mistrzostwa sportowego. Jako jedyna w Polsce prószkowska placówka oferuje specjalizację bramkarską.

Zespół Szkół w Tułowicach
po raz drugi ogłosił nabór do klasy przygotowania wojskowego. Jest to jedna z dwóch takich specjalizacji w naszym województwie i cieszy się sporą popularnością.

Za wyjątkiem wyżej wymienionych szkoły powiatu opolskiego otwierają kierunki, które od lat cieszyły się zainteresowaniem. Są to:

w Zespole Szkół w Tułowicach:

klasa sportowa o specjalności piłka ręczna w liceum i leśnik w technikum;

w Zespole Szkół w Niemodlinie:
klasa ratownictwa medycznego i klasa społeczna w liceum oraz klasa wielozawodowa w szkole branżowej;

w Zespół Szkół w Prószkowie:
klasa policyjna, strażacka oraz bezpieczeństwa narodowego;

w Zespół Szkół w Ozimku:
klasa humanistyczna, językowo-turystyczna, psychologiczno-pedagogiczna w liceum, technik informatyk, informatyk ze specjalnością e-sport, technik fotografii i multimediów, a także klasa wielozawodowa w szkole branżowej.

Według harmonogramu rejestracja do szkół średnich będzie trwała od 17 maja do 24 czerwca. Absolwenci będą mogli za pomocą naboru elektronicznego wybrać dowolną liczbę klas w 3 szkołach, do których pragną się dostać. Szczegóły dotyczące ofert znajdują się na profilach szkół na Facebooku i ich stronach internetowych. Informacje można też otrzymać kontaktując się bezpośrednio z wybraną placówką, telefonicznie lub mailowo.

Szkoły prowadzone przez powiat przyjmują chętnych nie tylko z tego terenu, ale także spoza niego. Przykładem są ZS w Tułowicach i w Prószkowie, które często wybiera młodzież spoza województwa.

źródło: powiatopolski.pl/JZ

Gość w kawiarence

Facebook