Plac Sebastiana 7
środa, 10 sierpnia 2022

Nowe policyjne motocykle na drogach powiatu nyskiego. Zobacz, jak prezentują się motocyklowe nabytki

 fot. KPP Nysa

Policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Nysie otrzymali nowoczesne motocykle do patrolowania dróg powiatu. Zakup został współfinansowany przez Unię Europejską w ramach projektu „Bezpieczniej na drogach – motocykle dla służby ruchu drogowego”. BMW R 1250 RT są oznakowane oraz dodatkowo wyróżnione wyrazistymi, odblaskowymi malowaniami. Jest też na nich nasze motto „Pomagamy i chronimy”.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nysie otrzymali 2 nowoczesna motocykle do patrolowania dróg powiatu. Nowe maszyny to BMW R 1250 RT. Jednoślad, znany w wersji cywilnej wielu użytkownikom, zasilany jest 2-cylindrowym bokserem o pojemności 1254 cm3. Silnik daje kierującemu do wykorzystania 136 koni mechanicznych, moment obrotowy o wartości 143 Nm.

Policyjna wersja tej maszyny jest jednoosobowa, miejsce pasażera zajmuje zintegrowany kufer z centralą radiową. Zupełnie nowe malowanie, wzbogacone o wiele elementów odblaskowych, sygnały uprzywilejowania LED z przodu i z tyłu barwy niebieskiej i czerwonej. W wyposażeniu znajdziemy podgrzewane manetki, siedzenia oraz inne elementy poprawiające komfort podróżowania.

Wszystko to sprawia, że motocykl ten w sytuacjach awaryjnych, na zakorkowanych miejskich ulicach, skutecznie i szybko dojedzie na miejsce. Policjanci na motocyklach w nowym wydaniu patrolują drogi powiatu nyskiego od 29 lipca.

Źródło: Nyska Policja

Zobacz galerię zdjęć:

policja
policja
policja
policja
policja
fot. KPP Nysa

Facebook