środa, 21 kwietnia 2021

Nyscy studenci uczyli się pod okiem Zamachowskiego

 źródło: PWSZ w Nysie

Gwiazda polskiego kina poprowadziła dla studentów Wydziału Jazzu PWSZ w Nysie warsztaty wokalno-aktorskie. To kolejna wizyta aktora w tym mieście.

Zbigniew Zamachowski, wybitny polski aktor scen teatralnych i filmowych, przyjechał do Nysy, aby podzielić się ze studentami swoją wiedzą i doświadczeniem. Przygotował dla żaków serię ćwiczeń i udzielał bezcennych wskazówek. Artysta zwracał studentom uwagę na interpretację tekstów, uczył komunikacji werbalnej i niewerbalnej, emisji głosu, oddychania, dykcji oraz ćwiczenia pamięci. dr Zbigniew Zamachowski podpowiadał młodym jak pracować ciałem i poruszać się po scenie a także jak opanować tremę. Wszystkie te elementy są priorytetowe w pracy aktora czy wokalisty.

Studenci PWSZ w Nysie mieli do wykonania różne zadania praktyczne, wokalno-aktorskie. Takie warsztaty pod okiem mistrza to dla nich prawdziwa gratka. Ale to nie pierwsza wizyta Zbigniewa Zamachowskiego w Nysie. W 2019 roku aktor przeprowadził zajęcia ze studentami i wyreżyserował musical „Po przygodę”, na podstawie powieści Marka Twaina „Przygody Tomka Sawyera z muzyką Romana Hudaszka.

Warsztaty były możliwe dzięki realizacji w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie programu PO WER, którego celem jest rozwój praktycznych kompetencji i kwalifikacji studentów z dostosowaniem ich do potrzeb rynkowych.

Zamachowski_w_Nysie
źródło: PWSZ w Nysie
Zamachowski_w_Nysie
źródło: PWSZ w Nysie
źródło: PWSZ w Nysie

Gość w kawiarence

Facebook