Baner reklamowy dla PPP
niedziela, 28 listopada 2021

Nyscy studenci wzorowo przeprowadzili akcję ratunkową

 źródło: PWSZ Nysa

Młodzi ludzie, którzy kształcą się na przyszłych ratowników medycznych stanęli przed nie lada wyzwaniem. Musieli pomóc dwóm poszkodowanym w wypadku osobom.

Na błędy na szczęście mogli sobie pozwolić, bo to były efektowne ćwiczenia na parkingu przed budynkiem Collegium Medicum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. W Upozorowanej sytuacji studenci musieli pomóc dwóm dorosłym poszkodowanym w wypadku drogowym.

Symulacja w wykonaniu studentów II i III roku ratownictwa medycznego, członków Studenckiego Koła Naukowego Medycyny Ratunkowej COR pod opieką dr. Ireneusza Barzieja, miała zaprezentować współpracę służb (w tym wypadku pogotowia ratunkowego i straży pożarnej) przy ratowaniu ofiar zdarzenia drogowego w warunkach pandemii. Wszyscy członkowie ekip ratunkowych pracowali w pocie czoła w szczelnych kombinezonach ochronnych.

Głównymi odbiorcami inscenizacji byli studenci I roku ratownictwa medycznego PWSZ w Nysie. W ten sposób zachęcano ich do wstępowania w szeregi Studenckiego Koła Naukowego Medycyny Ratunkowej COR. Symulacja odbyła się dzięki pomocy pana Andrzeja Szczerbowskiego, który użyczył swojego ambulansu.

cwiczenia_nyska_PWSZ
źródło: PWSZ Nysa
cwiczenia_nyska_PWSZ
źródło: PWSZ Nysa
źródło: PWSZ w Nysie

Gość w kawiarence

Facebook