czwartek, 19 maja 2022

Ociepa: Ostatnie 15 lat polityki Niemiec wobec Rosji to jedna wielka pomyłka

 fot. facebook.com/ Marcin Ociepa

Wojna na Ukrainie trwa już 55. dzień. Każdego pojawiają się nowe słowa krytyki pod adresem Niemiec. Bierność naszych zachodnich sąsiadów w dzisiejszym wywiadzie dla DoRzeczy skomentował Marcin Ociepa, poseł z Opolszczyzny.

Ostatnie 15 lat polityki Niemiec wobec Rosji to jedna wielka pomyłka. Niemcy nie wyciągnęły wniosków z agresji rosyjskiej na Gruzję w 2008 roku, nie zareagowały właściwie na agresję na Donbas i Krym w 2014 roku oraz zestrzelenie cywilnego samolotu malezyjskich linii lotniczych nad Ukrainą. Nie tylko wykazały się biernością wobec zamachów na dysydentów rosyjskich, także na swoim terytorium, na sabotaże czy cyberataki, ale rozwijały wielkie projekty biznesowe, tym samym zachęcając Putina do dalszych agresywnych działań. Kiedy Polska wskazywała, że takie projekty jak Nord Stream są antyeuropejskie i wprost godzą w bezpieczeństwo energetyczne i bezpieczeństwo Ukrainy czy Polski – byliśmy ostentacyjnie ignorowani.
Marcin Ociepa, wiceszef MON

Wiceszef MON krytykując Niemcy nie jest odosobniony. W podobnym tonie o naszych zachodnich sąsiadach wypowiadają się inni czołowi polscy politycy, którym przewodzi premier Mateusz Morawiecki. Swojego niezadowolenia nie kryją także przedstawiciele opozycji, m. in. wicemarszałek Włodzimierz Czarzasty z Lewicy.

autor: SK

Facebook