Baner reklamowy dla PPP
niedziela, 28 listopada 2021

OCR w Korfantowie będzie rozbudowany

 źródło: UMWO

Opolskie Centrum Rehabilitacji będzie miało nowy pawilon, który ma wpłynąć na poprawę komfortu leczenia pacjentów. W nowym budynku praktyczną wiedzę zdobywać będą także studenci medycyny i fizjoterapii. 

Budowa nowego pawilonu Opolskiego Centrum Rehabilitacji w Korfantowie będzie kosztować ponad 28 milionów złotych. Inwestycja ma być realizowana na zasadach „zaprojektuj i wybuduj”. Prace wykona firma PBO Śląsk sp. z o.o.

Mamy ogromne doświadczenie związane z tego typu przedsięwzięciami. W przypadku szpitala w Korfantowie mamy do czynienia z połączeniem starego z nowym. Nowoczesny budynek dopasujemy do zabytkowego charakteru szpitala.
Marek Zychla, prezes spółki wykonawczej

Nowy pawilon łóżkowy stworzy lepsze warunki dla pacjentów rehabilitacyjnych, którzy dziś leżą w wieloosobowych salach bez węzłów sanitarnych. Ponadto pozwoli na zmianę lokalizacji oddziału chirurgii ortopedycznej z budynku zamku. Wyeliminuje też konieczność transportu pacjentów po zabiegach operacyjnych, bo powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie bloku operacyjnego.

Dziś pacjenci przebywają w czteroosobowych pokojach, a kiedy zakończy się remont, znacząco zwiększy się komfort pacjentów. Bardzo ważne w dobie pandemii jest także to, aby znacząco ograniczać ryzyko zakażenia.
Wojciech Machelski, dyrektor OCR w Korfantowie

Rozbudowany pawilon będzie też bazą dydaktyczną dla studentów kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Opolskim oraz dla żaków uczących się fizjoterapii na Politechnice Opolskiej oraz w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i Katowicach.

Tutaj wszyscy współpracujemy, znamy się od wielu lat. Dla nas ta inwestycja to ogromna zmiana warunków pracy. Dzięki dodatkowym miejscom zmniejszy się kolejka do operacji, które odbywają się w naszym szpitalu.
Jan Wierzchowiec, ordynator oddziału rehabilitacji OCR w Korfantowie
Mamy zgodę Komisji Europejskiej przeznaczenia pieniędzy  na remont nie tylko szpitala w Korfantowie. Będzie to wsparcie służby zdrowia i biznesu. Przed nami ogromne wyzwanie.
Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego

Nowy pawilon przy Opolskim Centrum Rehabilitacji w Korfantowie ma być oddany do użytku w styczniu 2023 roku.

źródło: UMWO

Gość w kawiarence

Facebook