czwartek, 19 maja 2022

Oddał krew i ocenił szpital tymczasowy. Marcin Ociepa na Opolszczyźnie

 Fot.: Łukasz Cichy

Poseł ziemi opolskiej i wiceminister obrony narodowej z wizytą w regionie. Ocenił postęp prac w CWK oraz uczestniczył w święcie patrona 10. Brygady Logistycznej.

Marcin Ociepa swoją wizytę rozpoczął od odebrania meldunku dowódcy 10. Brygady Logistycznej z przygotowań do uruchomienia szpitala tymczasowego w Opolu. Na terenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego towarzyszyła mu także dyrekcja Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

Placówka jest nadzorowana przez USK, ale powstaje przy znacznym wsparciu wojska. Szpitale tymczasowe są szpitalami rezerwowymi. Musimy je jednak tworzyć, żeby uniknąć sytuacji, w której rzeczywiście brakuje miejsc dla chorych.
Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej

Wiceminister oddał też krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu. Towarzyszyli mu harcerze Chorągwi Harcerzy Ziemi Opolskiej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego. Ociepa podkreślał, że dzielenie się tym najcenniejszym darem jest szczególnie ważne w dobie walki z pandemią, gdy krwi brakuje w wielu częściach Polski. Apelował również do ozdrowieńców o oddawanie osocza.

Wizyta zakończyła się w 10. Brygadzie Logistycznej. Minister Marcin Ociepa spotkał się z opolskimi logistykami na uroczystości 190-lecia wybuchu Powstania Listopadowego. W rocznicę tego wydarzenia, w sposób szczególny uczczono pamięć patrona brygady – pułkownika Piotra Wysockiego.

szpital tymczasowy, CWK
10. Brygada Logistyczna
Fot. Łukasz Cichy/Łukasz Kołtowski
Autor: SI

Facebook