czwartek, 19 maja 2022

Odpowiedź „Talentowni” na zarzuty MOSiRu

 fot. Fabian Miszkiel/Radio Doxa

“Nie było takiej sytuacji. Proszę o jakiekolwiek dowody, jeśli chodzi o ten obszar. Te zarzuty, które padły są nieprawdziwe. To atak na trzeci sektor w Polsce”. Tak brzmi odpowiedź Piotra Koziola, prezesa Fundacji Kwitnące Talenty na zarzuty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opolu.

Wczoraj informowaliśmy o zakończeniu działalności Fundacji w pomieszczeniach MOSiR. Ma to związek z konfliktem pomiędzy urzędem miejskim w Opolu i Talentownią.

Marcin Sabat, dyrektor MOSiR stwierdził, że powodem wypowiedzenia umowy na dzierżawę powierzchni jest jej nagminne naruszanie.

Wczoraj do słów Sabata na konferencji prasowej odnieśli się ludzie związani z Fundacją.

– Zdecydowanie chcielibyśmy sprostować skierowane w naszym kierunku zarzuty, że „Talentownia” pobiera opłaty za organizację tych spotkań. Jest to zdecydowanie nieprawda. Nigdy nie padła jakakolwiek propozycja w związku z tym żebyśmy ponosili jakiekolwiek koszty związane z wynajmem czy dzierżawą lokalu.
Grzegorz Piątek, jeden z organizatorów spotkań Biznesowej Grupy Opole w „Talentowni”

Przypomnijmy, że mimo zapowiedzi Arkadiusz Wiśniewski, Prezydent Opola nie przyszedł na zaplanowane spotkanie z przedstawicielami Fundacji. Piotr Koziol zapewnia jednak, że Talentowni zależy na porozumieniu z władzami Opola.

źródło: Radio Doxa

Facebook