niedziela, 1 sierpnia 2021

Odra Opole będzie grać w Lubinie? Stadion już czeka

 fot. Tomasz Folta/ zaglebie.com

W przypadku awansu do PKO Ekstraklasy piłkarze Odry Opole swoje domowe mecze będą rozgrywali na obiekcie KGHM Zagłębia Lubin.

Umowa między zarządem Zagłębia Lubin S.A. a OKS Odra Opole S.A. ma zagwarantować drużynie z ulicy Oleskiej rolę gospodarza lubińskiego stadionu, w przypadku awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Ponadto obiekt Zagłębia będzie rezerwowym miejscem rozgrywania meczów Fortuna 1. Ligi, w sytuacji wystąpienia złych warunków atmosferycznych. Porozumienie będzie obowiązywało od 1 listopada 2021 do 31 marca 2022.

Z punktu widzenia logistycznego będzie to z pewnością duże wyzwanie dla kibiców, ponieważ oba miasta dzieli około 190 kilometrów. Pod uwagę wzięto jednak dobrą współpracę między klubami oraz dobre relacje sympatyków obydwu drużyn. Fani Odry nie mogą bowiem liczyć na tak ciepłe przyjęcie w znacznie bliżej położonych Gliwicach i we Wrocławiu.

W obecnych rozgrywkach podopieczni Piotra Plewni z 39 punktami zajmują ósme miejsce na zapleczu PKO Ekstraklasy. Mają nikłe szanse na bezpośredni awans. Wciąż jest jednak możliwość udziału w meczach barażowych.

autor: TM

Gość w kawiarence

Facebook