środa, 21 kwietnia 2021

Odra Opole rozpoczyna rundę wiosenną

 autor: Daria Strąk/odraopole.pl

Meczem wyjazdowym z Łódzkim Klubem Sportowym zainaugurują wiosenne rozgrywki piłkarze Odry Opole. Spotkanie to wydaje się najciekawszą konfrontacją w 18. kolejce Fortuna 1. Ligi. W pierwszym starciu na stadionie przy ulicy Oleskiej łodzianie odnieśli zdecydowane zwycięstwo 4:0.

W przerwie zimowej w drużynie „niebiesko-czerwonych” nie doszło do rewolucji. Przeprowadzili oni jedynie dwa transfery. Do klubu dołączył dobrze znany z pierwszoligowych boisk Szymon Drewniak oraz Adam Żak z Polonii Bytom. Z drużyną pożegnali się natomiast głównie młodzi zawodnicy: Sebastian Bonecki, Jakub Czajkowski, Kacper Pudlik i Tobiasz Weinzettel.

W trakcie przygotowań do rozgrywek „Wikingowie Południa” rozegrali 6 meczów kontrolnych zwyciężając dwukrotnie, z Polonią Bytom (3:2) oraz GKS-em Katowice (3:2). Mecze z KKS-em Kalisz i Miedzią Legnica zakończyły się podziałem punktów, odpowiednio 3:3 i 2:2. W pozostałych spotkaniach zwyciężali rywale – Puszcza Niepołomice (1:2), Ślęza Wrocław (1:2).

Faworytem meczu są mający ekstraklasowe aspiracje gospodarze. Celem minimum Odry na ten sezon jest przede wszystkim utrzymanie w lidze. Maksimum, na jaki ocenia potencjał drużyny jej trener, Dietmar Brehmer, będzie walka o miejsce barażowe.

 

ŁKS ŁÓDŹ – ODRA OPOLE 27.02.2021 (12:40)

 

autor: TM

Gość w kawiarence

Facebook