Baner reklamowy dla PPP
czwartek, 21 października 2021

Opolanie chcą pracować. Spada poziom bezrobocia

 źródło: Pixabay

Jak informuje Wojewódzki Urząd Pracy w sierpniu szacunkowa stopa bezrobocia na Opolszczyźnie wyniosła 6,3% i była niższa niż w poprzednich miesiącach.

Według najnowszych danych WUP w Opolu w regionie jest obecnie niespełna 23 tysiące zarejestrowanych bezrobotnych. Rejestry bezrobotnych Powiatowych Urzędów Pracy (PUP) wskazują, że najniższa stopa bezrobocia jest w mieście Opolu 3,4%, następnie w powiecie oleskim – 4,1 %., strzeleckim – 4,5%, krapkowickim – 5,5%. Natomiast na przeciwległym biegunie pozostaje powiat głubczycki – 9,0%, prudnicki – 8.9% i namysłowski – 8,8%, ale należy podkreślić, że osiągnięto jednocyfrową stopę bezrobocia w tych regionach i nadal się ona utrzymuje. Ogólnie w PUP województwa opolskiego jest zarejestrowanych o 236 osób mniej niż w lipcu tego roku i aż o 2 150 mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Obserwujemy coraz lepsze wyniki dotyczące sytuacji na rynku pracy w regionie, co pozwala prognozować, że poziom ten powinien utrzymywać się w kolejnych miesiącach. Coraz więcej osób rezygnuje z bierności zawodowej podejmując pracę lub wykorzystuje możliwości jaki są oferowane w ramach projektów aktywizacyjnych skupionych na szkoleniach, doradztwie i wsparciu finansowym.
Maciej Kalski, dyrektor WUP w Opolu

Choć statystyki się poprawiają na chętnych nadal czeka mnóstwo ofert. Obecnie jest ponad 3500 wolnych miejsc pracy, z czego w samym sierpniu zgłoszono niemal 2900 propozycji zatrudnienia bądź aktywizacji. Najwięcej ofert pracy można znaleźć w budownictwie, transporcie i gastronomii. Sporo jest ich także w podnoszącej się po lockdownie turystyce.

źródło: WUP Opole

Reklama

Gość w kawiarence

Facebook