Baner reklamowy dla PPP
niedziela, 28 listopada 2021

Opolanie zdecydowali. Nowy rok powitamy w świetle laserów

 źródło: Pixabay

W tym roku to mieszkańcy mogli podjąć decyzję w sprawie użycia materiałów pirotechnicznych lub laserów na powitanie nowego roku. Podczas zorganizowanych przez miasto konsultacji społecznych miażdżącą przewagą wygrały lasery.

Choć do końca roku pozostało jeszcze kilka miesięcy, to już trwają przygotowania do miejskiego sylwestra. Tym razem jednak włodarze Opola postanowili oddać głos mieszkańcom w temacie, który z roku na rok budził coraz większe kontrowersje – organizować pokaz fajerwerków czy też nie? W internetowej sondzie wzięła udział co prawda garstka opolan – 1756, ale wynik nie pozostawia wątpliwości. Za tradycyjnym pokazem fajerwerków było 406 opolan, a przeciwko efektownym, ale głośnym i zanieczyszczającym środowisko petardom aż 1350 mieszkańców.

Głosy można było oddać w dwojaki sposób. Biorąc udział w sondzie internetowej do 10 października, bądź, oddając swój głos w punkcie konsultacyjnym zorganizowanym w siedzibie Centrum Dialogu Obywatelskiego w Opolu.

Wyniki sondy jednoznacznie wskazały, że bardziej zdeterminowani i zainteresowani tematem okazali się zwolennicy laserów, obrońcy zwierząt i przeciwnicy hucznych wystrzałów w sylwestra. Tak więc 2022 rok powitany będzie w Opolu ciszej i nowocześniej.

Gość w kawiarence

Facebook