Plac Sebastiana 7
środa, 17 sierpnia 2022

Opole szykuje się do Jarmarku Bożonarodzeniowego

 źródło: Miasto Opole

Już za niewiele ponad tydzień – 4 grudnia na opolskim rynku otwarty zostanie Jarmark Bożonarodzeniowy Kraina Ciepła 2021.

Oficjalne otwarcie jarmarku odbędzie się 4 grudnia o godzinie 17:00. To wtedy największa w Opolu, 16-metrowa choinka, będzie rozświetlona a swój pierwszy kurs odbędzie znane nam już z poprzednich lat koło młyńskie. Nowością w tym roku będzie jedyna w Polsce Mikołajkowa Karuzela, której sanie z reniferami uniosą mieszkańców na wysokość aż 6,5 metra! Inauguracji towarzyszyć będą też dźwięki koncertu świątecznego w wykonaniu Filipa Sterniuka – znanego z ostatniej edycji The Voice of Poland. Nie zabraknie też gier i zabaw prowadzonych przez wolontariuszy z fundacji Dr Clown.

Kolejne weekendy na opolskim rynku obfitować będą w równie interesujące wydarzenia. Na świątecznej scenie zagrają kolejno Sandra Rugała – wokalistka i autorka tekstów znana z serwisu YouTube oraz Jessika Stellmach z Wokalnego Studia Kształcenia Jazzowego MDK w Opolu. Na tegorocznym jarmarku pojawi się także radio RMF FM ze swoją coroczną akcją „Choinka pod Choinkę”.

Opolski rynek warto również odwiedzić w tygodniu, kiedy to z racji na mniejszy ruch będziecie mieli okazję zobaczyć wszystkie przygotowane atrakcje. Szczegółowy plan jarmarku znajduje się na poniższym plakacie:

plakat_jarmark_bozonarodzeniowy
źródło: opole.pl

Facebook