poniedziałek, 8 marca 2021

Opole wprowadzi ulgę w opłacaniu koncesji za alkohol

 źródło: Pixabay

Prezydent Opola poinformował, że lokalni przedsiębiorcy będą zwolnieni z opłat za sprzedaż alkoholu w swoich w barach i restauracjach. Ulga ma obowiązywać przez cały 2021 rok.

Polskie miasta wyciągają pomocną dłoń do restauratorów i szukają możliwości wsparcia gastronomii. Zwolnienie z opłaty za koncesję za sprzedaż alkoholu i zwrot za już opłacone koncesje w lokalach gastronomicznych, zapowiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Podobne kroki już podjęły lub podejmą Tychy, Poznań, Lublin i Opole.

Na swoim profilu w mediach społecznościowych Arkadiusz Wiśniewski zapowiedział, że także w stolicy polskiej piosenki będzie podjęta uchwała o zwolnieniu z opłat koncesyjnych za alkohol, za cały 2021 rok.

Wniosek o taką pomoc naszym przedsiębiorcom, walczącym o przetrwanie w covidowym chaosie, złożył klub Klub Radnych Arkadiusza Wiśniewskiego, a ja wraz z współpracownikami przygotowałem stosowny projekt uchwały Rady Miasta. Zajmiemy się tą sprawą w ekspresowym tempie, bo zawnioskowałem też do Łukasz Sowada - Przewodniczący Rady Miasta Opola o nadzwyczajną sesję w tej sprawie
Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola

Restauratorzy entuzjastycznie zareagowali na pierwsze wieści o planowanej uldze, choć włodarz miasta podkreśla, że trzeba jeszcze poczekać na decyzję radnych.

Dziękujemy!
Wegeneracja
Dziękujemy Panie Prezydencie!!
Ministerstwo Śledzia i Wódki

Ile na takim kroku straci miasto? Szacuje się, że to ponad 400 tysięcy złotych. Prezydent podkreślił jednak, że w dobie utrzymującego się lockdownu są to środki bardziej potrzebne opolskiej gastronomii.

autor: IT

Gość w kawiarence

Facebook