Baner reklamowy dla PPP
czwartek, 21 października 2021

Opole zyska nową, miejską przychodnię

 źródło: USK Opole

W ramach przebudowy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego powstanie miejska przychodnia POZ i punkt obsługi pacjentów. Nowy wygląd zyska też rejestracja główna i wejście do szpitala. Wszystko zostanie dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

W pomieszczeniach dawnej poradni urazowo-ortopedycznej, o powierzchni 300 metrów kwadratowych, powstaną gabinety lekarskie i ambulatoryjne z osobnymi wejściami dla dzieci i dorosłych. Nową przychodnię ma prowadzić nowa miejska spółka odpowiedzialna za opiekę zdrowotną, której utworzenie zapowiedział prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

Dzięki tej wspólnej inwestycji będziemy mogli uruchomić w tej części Opola przychodnię podstawowej opieki zdrowotnej. Adaptacja pomieszczeń będzie nas kosztowała ok. 1,6 mln zł, a umowa ich najmu będzie obowiązywała przez 20 lat.
Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola

Nowy wygląd zyska cały liczący 1000 metrów kwadratowych hol, w którym znajduje się rejestracja szatnia dla pacjentów i rejestracja.

Wewnątrz m.in. przebudujemy rejestrację centralną i sanitariaty, utworzymy otwarty punkt informacji i nowoczesny bufet. Całość także zostanie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, np. stworzymy pętlę indukcyjną zapewniającą komfort obsługi osobom niedosłyszącym.
Dariusz Madera, dyr. USK w Opolu

Koszt całej inwestycji to blisko 5,5 mln zł. Za część, w której powstanie przychodnia zapłaci miasto. Na remont pozostałych pomieszczeń szpitalnych USK pozyskał dofinansowanie z krajowego programu „Dostępność plus” oraz regionalnego programu „Opolskie wspiera szpitale w walce z Covid”. Wykonawcą robót będzie firma Mostostal Zabrze-Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego, która została wyłoniona w przetargu.

USK_Opole_POZ
Wizualizacja nowej przychodni/ USK Opole
źródło: USK Opole

Reklama

Gość w kawiarence

Facebook