Plac Sebastiana 7
środa, 10 sierpnia 2022

Opolscy policjanci apelują o bezpieczeństwo podczas wakacji. Kary za niektóre wykroczenia nawet do 2 500 zł!

 fot. Radio Doxa

Z turawskiej promenady funkcjonariusze wyjaśniali zasady, których powinno się trzymać, korzystając z kąpieli wodnych. Mundurowi mówili również o bezpiecznym podróżowaniu, zwracając szczególną uwagę na używanie roweru.

Przed wyjazdem na wakacje, pamiętajmy o zabezpieczeniu rzeczy i przygotowaniu pojazdu. Wakacje rozpoczęliśmy, jednak pamiętajmy o tym, że nim wybierzemy się na wyjazd, najpierw zabezpieczmy swoje mienie. Druga kwestia to przygotowanie pojazdu. Sprawdźmy podstawowy stan techniczny, oświetlenie, płyny eksploatacyjne, czy mamy apteczkę i trójkąt bezpieczeństwa.
podkom. Krzysztof Adamiec, zastępca naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Opolu
Jeśli przyjeżdżamy wypoczywać na jezioro małe, średnie lub duże, pamiętajmy, żeby zachować bezpieczeństwo. Alkohol stanowi dla nas duże zagrożenie, ponieważ alkohol i woda to niekoniecznie dobre połączenie. Jeżeli przychodzimy z dziećmi, pamiętajmy, że te dzieci potrzebują naszej stałej opieki.
asp. sztab. Sławomir Kowalski, ogniwo wodne policji w Turawie
Z racji, że sezon urlopowy i wakacyjny mamy w pełni podczas spędzania go i korzystając z roweru pamiętajmy o tym, aby wyposażenie tego roweru było kompletne. Nie spożywajmy również alkoholu, ponieważ grożą za to wysokie kary do 2500 zł.
sierż. Bartosz Banasiak, drużyna rowerowa Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu

Funkcjonariusze zwracali także uwagę na zagrożenie handlu ludźmi w okresie wakacyjnym. Apelowali, by przed wyjazdem za granicę do pracy zweryfikować, czy nikt nie podszywa się pod pracodawcę i wybierać tylko sprawdzone oferty.

Źródło: Radio Doxa/Paweł Brol

Facebook