Plac Sebastiana 7
środa, 10 sierpnia 2022

Opolscy policjanci biegali dla fundacji pomagającej wdowom i osieroconym dzieciom po poległych policjantach

 fot. PK

Na stadionie lekkoatletycznym w Opolu, w ramach akcji na rzecz wsparcia Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom Poległych Policjantów, pobiegło około 60 policjantów różnych wydziałów. Uczestnicy mieli do pokonania nie dystans, lecz czas, który wyniósł 25 minut, nawiązując do 25-lecia istnienia Fundacji.

Na szczęście, jak zapewnił nadinspektor Rafał Kochańczyk, Komendant Wojewódzki Policji w Opolu, w ostatniej dekadzie na Opolszczyźnie nie odnotowano tak tragicznego zdarzenia. Jedynym przykrym zdarzeniem, był śmiertelny wypadek funkcjonariusza w drodze do pracy.

konferencja na stadionie
fot. PK
Jest to taka nietypowa forma uczczenia 25 rocznicy powstania Fundacji. To jest bardzo cenna inicjatywa, która powstała w 1997 roku, ponieważ przez te trzydzieści lat ponad 140 policjantów zginęło na służbie. Każdy z tych policjantów osierocił dzieci, pozostawił małżonków, wiec postanowiono się w jakiś sposób zaopiekować tymi ludźmi. Głównym celem Fundacji jest pomoc osobom pozostawionym przez poległych policjantów, oraz zapewnienie dzieciom dalszego rozwoju. Fundacja wspiera pod kątem psychologicznym, terapeutycznym, ale także finansowo, np. umożliwia wypoczynek dzieciom, wspiera ich edukację oraz rozwój. W Ostatnim czasie z wypoczynku skorzystało ponad 100 dzieci.
nadinspektor Rafał Kochańczyk, KWP w Opolu
bieg policji
fot. PK

Fundacja pieniądze zbiera poprzez różne formy, m.in. poprzez odpis 1% z pit-u. Każdy może dokonać także donacji na jej rzecz. Wystarczy wejść na stronę internetową fundacji, gdzie znajdują się wszystkie informacje oraz numer konta. Warto podkreślić, że wszystkie osoby, które zajmują się fundacją, robią to społecznie.

Akcja potrwa do 8 sierpnia. Można również wspomóc fundację finansowo bezpośrednio, wpłacając pieniądze na konto lub przekazać jeden procent z podatku. Każdy może dołączyć wirtualnie do tego wydarzenia. Wystarczy wejść na stronę internetową opolskiej policji i zapisać się na 25-minutowy bieg, wpłacając co najmniej 25 zł. 

Województwo opolskie to jedno z najmniejszych województw, ale z największym sercem. Jestem pod wielkim wrażeniem postawy kolegów i koleżanek, które wzięły udział w naszej akcji. Nasza, opolska działalność, również opiera się na oddawaniu krwi i są to znaczne ilości. Dodatkowo wspieramy akcje dotyczące pomocy dla Ukrainy, szczególnie kolegów policjantów z tego rejonu. Angażuję się także w akcje indywidualne jak pomoc przy zbieraniu środków na leczenie dzieci, nieuleczalnie chorych.
nadinspektor Rafał Kochańczyk, KWP w Opolu

Akcja potrwa jeszcze 5 dni i jak informuje podkom. Dariusz Świątczak, każdy może do niej dołączyć. Wystarczy, że wejdzie na stronę internetową opolskiej policji i dokona zapisu na 25-minutowy bieg, wpłacając datek w kwocie co najmniej 25 złotych.

autor: PK

Bieg policji
fot. PK
Bieg policji
fot. PK
Bieg policji
fot. PK
Bieg policji
fot. PK

Facebook