Plac Sebastiana 7
środa, 17 sierpnia 2022

Opolscy policjanci podsumowali akcję „Prędkość”

 źródło: KWP Opole

Mimo wielu ostrzeżeń kierowcy nadal przekraczają limity prędkości i w rażący sposób ignorują normy drogowe. W związku z tym policjanci z powiatu opolskiego przeprowadzili akcję “Prędkość”.

Jej celem było sprawdzenie czy uczestnicy ruchu drogowego przestrzegają przepisów. Były to działania prewencyjno-kontrolne. Tylko wczoraj policjanci z opolskiej drogówki ujawnili 73 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość. Na obecność alkoholu w organizmie przebadano 280 kierowców. Taki sam test wykonano rowerzystom – jeden z nich okazał się nietrzeźwy. Policjanci sprawdzili również stan techniczny 150 pojazdów i w trakcie jednej z kontroli zatrzymali osobę poszukiwaną.

To nie pierwsza taka akcja policjantów. Mundurowi z grupy “SPEED” w ubiegłym roku zatrzymali 73 prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Liczba kontroli wyniosła ponad 2000 z czego aż w 1900 przypadkach doszło do złamania przepisów!

Jednak optymizmem napawa fakt, że statystyki z roku na rok są coraz lepsze. W 2020, w stosunku do 2019, było o 858 wypadków i kolizji mniej. Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy miejskiej ujawnili blisko 8700 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, w tym zatrzymano ponad 500 praw jazdy oraz 2100 dowodów rejestracyjnych.

policja_kontrole
źródło: KWP Opole
źródło: KWP Opole

Facebook