środa, 6 lipca 2022

Opolscy policjanci przesiedli się na rowery

 fot. opolska policja

Funkcjonariusze mogą szybciej i łatwiej poruszać się po parkach i terenach rekreacyjnych jednośladem niż radiowozem, dlatego po raz kolejny na sezon wiosenno-letni zorganizowano grupę rowerową. Jest to również proekologiczne rozwiązanie.

Wraz z końcem kwietnia służbę na rowerach rozpoczęło 9 funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Prewencji. Cześć z nich takie patrole ma już za sobą, dla pozostałych będzie to nowy rodzaj służby. Na jednośladach potrafią przemierzyć nawet 80 km podczas swojego dyżuru. To zwykle osoby, dla których rower jest pasją nie tylko w pracy.

Oprócz terenów zielonych mundurowi na rowerach patrolować będą również osiedlowe podwórka, bulwary i deptaki. Będą zwracać uwagę na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów, ale też zachowywanie o zakazie spożywania alkoholu przez nieletnich a także w pobliżu szkół, przedszkoli i placówek edukacyjnych. Oprócz tego rowerowe patrole potrafią w szybkim tempie namierzyć sprawców przestępstw kryminalnych takich jak kradzieże czy pobicia.

 

Źródło: Opolska Policja/ GP

Facebook