środa, 21 kwietnia 2021

Opolscy posłowie spotkali się z nowym wojewodą

 źródło: www.sejm.gov.pl

Spotkanie online było okazją do zadania pytań Sławomirowi Kłosowskiemu. Tematem wiodącym była sytuacja epidemiczna na Opolszczyźnie.

1 kwietnia Opolski Zespół Parlamentarny spotkał się z wojewodą opolskim Sławomirem Kłosowskim. Posłowie pytali m.in. o relokację pacjentów z sąsiednich województw, zasoby kadrowe czy o przebieg szczepień w regionie.

Dziękuję, że w przeciwieństwie do pańskiego poprzednika, no niestety przez ponad rok, mimo kilkunastu zaproszeń, pan wojewoda przed pandemią i w czasie pandemii nie znalazł czasu. Pan zareagował natychmiast za co w swoim imieniu i w imieniu zebranych parlamentarzystów chciałbym podziękować.
Tomasz Kostuś, poseł Koalicji Obywatelskiej, szef Opolskiego Zespołu Parlamentarnego
Zrobię wszystko to co mi będzie zalecone i będę starał się to wykonać z największą starannością. Nie mogę obiecywać gruszek na wierzbie. Większość z Państwa ma mój numer telefonu. Zachęcam do kontaktu. Jeżeli macie Państwo gdzieś jeszcze z dwóch anestezjologów na oku, to byłaby to dla mnie najfajniejsza informacja przed świętami. Jesteśmy sami zabezpieczeni, ale wojewoda śląski na pewno by się z tego jednego czy dwóch anestezjologów ucieszył. Żartuję oczywiście. Ale w każdej sprawie jestem pod telefonem i do Państwa dyspozycji.
Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski

Wojewoda opolski zaprosił ponadto członków Opolskiego Zespołu Parlamentarnego na Górę św. Anny 2 maja na obchody 100. rocznicy III Powstania Śląskiego. Swój udział w uroczystościach zapowiedział prezydent Andrzej Duda.

W spotkaniu online wzięli udział Tomasz Kostuś (KO), Marcelina Zawisza (Lewica), Paweł Kukiz (Kukiz ’15), Ryszard Wilczyński (KO), Witold Zembaczyński (KO), Ryszard Galla (MN), Rajmund Miller (KO) i Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski. W rozmowie nie wzięli udziału posłowie prawicy.

Zapis całej rozmowy znajduje się tutaj: https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/transmisje_arch.xsp#D59854FC1D8F53C7C12586A8004B0CDC

Gość w kawiarence

Facebook