środa, 22 września 2021

Opolscy rodzice chętnie korzystają z programu „Dobry Start”

 źródło: Pixabay

W całym kraju na pomoc w stworzeniu wyprawki szkolnej wykorzystano już ponad miliard złotych. Na Opolszczyźnie rodzice uzyskali dla pociech ok. 23 mln złotych.

W roku szkolnym wniosek o świadczenie można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Pieniądze z programu są wypłacane wyłącznie na konta bankowe.

Opolski ZUS wypłacił dotąd dokładnie 75 443 świadczenia z programu „Dobry Start”, a suma przekazanych pieniędzy opolskim rodzinom przekroczyła 22 miliony 631 tysięcy złotych. Oczywiście środki te będziemy przelewać na bieżąco na konta rodziców bądź opiekunów, którzy zrobią to po 1 września. Warto pamiętać, że rozpoczęcie nowego roku szkolnego nie oznacza końca możliwości ubiegania się o dofinansowania na artykuły i akcesoria szkolne w ramach programu „Dobry Start”.
Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego

Rodzice mogą składać wnioski o świadczenie 300 plus do końca listopada. Świadczenie przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24. w przypadku osób z niepełnosprawnościami. Dodatek jest przyznawany i wypłacany bez względu na osiągany w rodzinie dochód.

Pieniądze z programu „Dobry Start”, które wpływają na rachunki bankowe wnioskodawców nie są opodatkowane i nie podlegają egzekucji komorniczej.

źródło: ZUS/IT

Gość w kawiarence

Facebook