niedziela, 16 stycznia 2022

Opolscy samorządowcy w ruchu „Tak! Dla Polski”

 źródło: FB/ Arkadiusz Wiśniewski

W Poznaniu powołano do życia największe stowarzyszenie polskich samorządowców. Z Opolszczyzny w zarządzie znalazła się Katarzyna Gołębiowska-Jarek, wójt gminy Dąbrowa, a Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola, dołączył do składu rady.

Łącznie kilkuset samorządowców z całego kraju wzięło udział w środowym spotkaniu w Poznaniu, na którym walne zebranie stowarzyszenia wybrało jego władze. Prezesem Ruchu został prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Jak podano, Ruch Samorządowy skupia ponad 300 wójtów, burmistrzów i prezydentów, którzy reprezentują ponad 22 mln mieszkańców polskich miast, miasteczek i metropolii.

Samorządowcy zaprezentowali w Poznaniu postulaty programowe i podkreślili, że są to kwestie, których realizacji będą się domagać od ugrupowań politycznych po odsunięciu PiS od władzy.

Wierzymy, że będziemy spoiwem – po to, żeby Polska była znowu prawa i uczciwa.
Jacek Karnowski, prezydent Sopotu

Samorządowcy przyjęli też w Poznaniu uchwałę w sprawie podjęcia dialogu ze wszystkimi ugrupowaniami parlamentarnej i pozaparlamentarnej opozycji demokratycznej. Taki ruch ma doprowadzić do wypracowania optymalnej konfiguracji wyborczej, a najlepiej wspólnego startu, zwiększającego szansę zwycięstwa podczas najbliższych wyborów.

W spotkaniu wzięli też udział przedstawiciele organizacji „Tak! Dla Opolskiego” pod wodzą prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego.

„Tak! Dla Polski” to największa organizacja zrzeszająca polskich samorządowców ze wszystkich województw. Pod jednym szyldem zgromadzili się liderzy siedmiu największych organizacji samorządowych: Tak! Samorządy dla Polski, Ruch Wspólna Polska, Dolny Śląsk Wspólna Sprawa, Wielkopolska – Kierunek Europa, Łączy nas samorząd, Tak dla Opolskiego, Ruch Obrony Polskiej Samorządności. Założyciele ruchu reprezentują regionalne organizacje zrzeszające m.in. pięciu marszałków województw, 51 prezydentów, 60 burmistrzów i 51 wójtów.

źródło: PAP

Facebook