czwartek, 19 maja 2022

Opolski poseł: Mamy obecnie do czynienia z lżejszą wersją paktu Ribbentrop – Mołotow

 fot. PiS/FB

W piątkowym wywiadzie dla portalu fronda.pl, lider ugrupowania Kuki’15, Paweł Kukiz skrytykował Niemcy za ich postawę w stosunku do wojny, która trwa w Ukrainie.

To jest oczywiste, że mamy obecnie do czynienia z lżejszą wersją paktu Ribbentrop – Mołotow. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Jeszcze nie będąc bezpośrednio zaangażowanym w politykę mówiłem przecież o tych działaniach Donalda Tuska. O tym, że miłość okazywana Putinowi doprowadzi do tragedii. I kiedy w tamtym czasie miało się odwagę kontestować politykę Niemiec i Platformy Obywatelskiej i tych wszystkich liberalnych, a mówiąc wprost – lewackich środowisk, to natychmiast było się wrzucanym do tygla „oszołomów”, „rozbijaczy Unii Europejskiej”.
Paweł Kukiz, poseł na Sejm RP

Opolski poseł został także zapytany, o to jak w obecnej sytuacji ocenia bezpieczeństwo Polski.

Panie redaktorze, gdybym czuł się bezpiecznie, to z całą pewnością nie wyjeżdżałbym na Ukrainę, by pomagać walczącym tam żołnierzom i ludności cywilnej. Od początku wojny jestem tam w miarę systematycznie. Pomagamy w dostawach sprzętu defensywnego, leków i żywności i tego, co jest potrzebne, a jesteśmy w stanie załatwić.
Paweł Kukiz, poseł na Sejm RP

źródło: fronda.pl/SK

Facebook