czwartek, 19 maja 2022

Opolskie szkoły wysoko w rankingu fundacji Perspektywy. Sprawdź, jak uplasowały się placówki z regionu

 fot. ŁK

Jak co roku, opublikowano ranking fundacji Perspektyw. Szkoły z województwa opolskiego po raz kolejny uplasowały się na wysokich pozycjach.

To już 24 edycja rankingu fundacji Perspektywy. W tym rozdaniu znalazło się 1256 liceów oraz 1165 techników z całej Polski. Pod uwagę brano sukcesy szkół w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury, a jeśli chodzi o licea, uwzględniono również osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych. Natomiast w przypadku techników – uwzględniono wyniki egzaminów zawodowych.

Najwyższe wynik w regionie osiągnęły dwie placówki działające na terenie Opola. W kategorii Liceów 48. miejsce oraz złoty znak jakości otrzymało Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej – Curie w Opolu. Wysoki wynik osiągnęło też Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Opolu. Szkoła ta uzyskała 64. pozycję awansując względem zeszłego roku aż o siedem pozycji i również uzyskała złoty znak jakości. W rankingu techników fenomenalne, 14. miejsce (awans o 8 pozycji względem 2021 roku) oraz złoty znak jakości otrzymał Zespół Szkól Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu.

Zachęcamy do sprawdzenia jak poszło innym placówką z regionu na stronie fundacji Perspektywy.

autor: JH

Facebook