niedziela, 16 stycznia 2022

Opolskie uczelnie wyższe przechodzą na nauczanie zdalne

 źródło: Uniwersytet Opolski

Postępująca pandemia zmusza rektorów opolskich uczelni, do zmiany formuły kształcenia na zdalną. Priorytetem jest bezpieczeństwo studentów.

W związku z rosnącą liczbą zakażeń COVID-19, w trosce o bezpieczeństwo studentów i pracowników, Politechnika Opolska i Uniwersytet Opolski przechodzą na nauczanie zdalne.

Na Uniwersytecie Opolskim, w celu zmniejszenia ryzyka transmisji wirusa, wprowadza się w dniach 20-22 grudnia 2021 r. organizację zajęć w formie zdalnej na wszystkich kierunkach studiów. Natomiast Politechnika Opolska zdecydowała się na ten krok już wcześniej i od 15 grudnia wszelkie zajęcia odbywać będą się zdalnie.

Czy studenci cieszą się na powrót do nauczania zdalnego?

Zdecydowanie nie cieszymy się na powrót formuły zdalnej - komputer nie jest w stanie zastąpić relacji międzyludzkich i praktyki którą wypracowuje się na ćwiczeniach. Jednakże rozumiemy potrzebę wprowadzenia tej formy prowadzenia zajęć, jest to kilka dodatkowych dni które można wykorzystać na izolację przed przyjazdem na święta w rodzinne strony.
Żaneta Niemczyk, przewodnicząca Samorządu Studenckiego UO
Jak dla mnie jest to dobra decyzja rektora, jednak mam nadzieję, że po świętach wrócimy już normalnie na Politechnikę. Na ten moment odczuwamy duże braki w wiedzy praktycznej powstałe w ostatnich 2 semestrach nauczania zdalnego.
Oskar, student fizjoterapii Politechniki Opolskiej

Czymże są studia bez kontaktów ze znajomymi, możliwością uczenia się nowych rzeczy i przede wszystkim przeżywania emocji tych realnych – nie wirtualnych. Dlatego życzymy wszystkim żakom by nowy rok akademicki rozpoczęli z powrotem w murach swoich uczelni.

źródło: Uniwersytet Opolski i Politechnika Opolska

Facebook