środa, 21 kwietnia 2021

Opolszczyzna z kolejnymi pieniędzmi. Środki z RFIL-u rozdane!

 źródło: OUW

Aż dziesięć gmin, trzy powiaty i  samorząd województwa opolskiego otrzymają pomoc w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pozwoli to na realizację 17 inwestycji.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program bezzwrotnego wsparcia dla gmin, który pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Pieniądze z jego puli pomagają realizować inwestycje bliskie ludziom.

O pieniądze dla Opolszczyzny od wielu miesięcy ubiegał się w Warszawie opolski poseł Marcin Ociepa. Zrobił to skutecznie, bo na konta lokalnych samorządów trafi ponad 34,4 mln zł!

Kolejne 34,4 MILIONA ZŁOTYCH rządowych środków dla opolskich samorządów! Premier Mateusz Morawiecki podpisał decyzję o kolejnej transzy środków w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dziękujemy! Ci, którzy nie załapali się do tej tury, mogą aplikować w kolejnej. Jestem pewny, że takich naborów będzie więcej.
Marcin Ociepa, poseł Ziemi Opolskiej, wiceminister obrony narodowej
Marcin Ociepa
źródło: FB/Marcin Ociepa

Jakie inwestycje w województwie opolskim zostaną zrealizowane?

W województwie opolskim pieniądze otrzyma między innymi gmina Brzeg na uzbrojenie terenów inwestycyjnych. Powiat prudnicki za pieniądze z RFIL-u doczeka się przebudowy drogi, a w Branicach powstanie Centrum „Łączymy Pokolenia”. W Oleśnie pomyślano natomiast o osobach, powracających do zdrowia po zakażeniu koronawirusem i to między innymi dla nich zostanie wybudowane Centrum rehabilitacji i rekreacji wodnej.

Samorządowcy zgodnie twierdzą, że bez przyznanych środków trudno byłoby im zrealizować inwestycje, które są bardzo ważne dla lokalnych społeczności.

W sumie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych samorządy otrzymają ponad 13 mld złotych.

autor: SI

Gość w kawiarence

Facebook