OTWARTOŚĆ. Rozmowy na Wielki Post
Z okazji trwającego okresu wielkopostnego, chcemy Was zaprosić do pewnej duchowej refleksji, do odświeżenia swojego spojrzenia na to, czym jest wiara. Tłem do tego wszystkiego będzie twórczość ks. Krzysztofa Grzywocza i Jego 7 publikacji w cyklu prowadzonym przez dr. Ryszarda Palucha – Rozmowy na Wielki Post.
Główny temat rozmowy wyznacza sesja Spowiedź święta i kierownictwo duchowe wygłoszona przez ks. Grzywocza w 2002 r. w krakowskim Centrum Formacji Duchowej. Dotykamy zagadnienia otwartości, zdolności do miłości, grzechu oraz miłosierdzia i sprawiedliwości. Rozmówcą dr. Ryszarda Palucha jest Witold Chmielewski – mąż, ojciec, opolski przedsiębiorca, muzyk i sportowiec.
W tegorocznym Wielkim Poście, pod redakcją dr. Ryszarda Palucha, współinicjatora strony i osoby za nią odpowiedzialnej, powstał projekt Rozmów na Wielki Post, których celem jest, aby poprzez 7 wielkopostnych tygodni, przeprowadzić 7 spotkań z Ks. Grzywoczem odkrywanym przez pryzmat 7 Jego publikacji. Każde spotkanie będzie również zaproszeniem do podjęcia wysiłku, ćwiczeń w Wielkim Poście, zainspirowanych omawianymi publikacjami.
Ksiądz Krzysztof Grzywocz, prezbiter diecezji opolskiej, 17 sierpnia 2017 roku zaginął w Alpach, pozostawiając po sobie szereg publikacji oraz wygłoszonych konferencji. Aby ta twórczość i przesłanie nie zostały zapomniane, powstała strona internetowa ksKrzysztofGrzywocz.pl, na której gromadzone są wspomnienia, publikacje, świadectwa, materiały audiowizualne poświęcone zaginionemu kapłanowi. Stanowią one też duchowy testament jego twórczości.
Fragment wspomnianej sesji Spowiedź święta i kierownictwo duchowe można przeczytać tutaj, a odsłuchać tutaj.
Autor: ksKrzysztofGrzywocz.pl/ ŁK
Najnowsze artykuły
- Opolscy policjanci w Auschwitz: Seminarium o prawach człowieka i przeciwdziałaniu dyskryminacji
- Opolska policjantka zdobywa złoty i srebrny medal w biegach przełajowych!
- Policja ratuje "złotego ptaka" z rąk 68-letniego kłusownika
- Brutalny atak w Opolu: dwaj mężczyźni zatrzymani za usiłowanie zabójstwa
- Harcerze na służbie w Szkocji