czwartek, 19 maja 2022

Pierwsze wzmocnienie Odry!

 fot.odraopole.pl

Dopiero, co przywitaliśmy nowy rok, a Odra Opole zdążyła już dokonać pierwszego transferu. Sztab szkoleniowy drużyny znad Odry zasilił Sławomir Morawski, trener analityk. Do jego zadań będzie należeć: wspieranie w procesie analizy pierwszej drużyny i pozostałych zespołów z akademii.

Mimo młodego wieku (31 lat) Sławomir Morawski zdążył zdobyć już bogate doświadczenie w kraju, jak i za granicą. W 2018 roku pracował w Miedzi Legnica, która w tamtym okresie występowała na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Pełnił tam rolę analityka taktycznego oraz asystenta trenera. Po roku pracy w Miedzi przeniósł się do Zagłębia Lubin, gdzie zajmował się scoutingiem obiecujących zawodników oraz analizą taktyczną. Miedziowych opuścił w grudniu 2019, na rzecz stanowiska konsultanta analitycznego w Portimonense SC-klubie występującym w portugalskiej ekstraklasie. Bogate doświadczenie na arenie międzynarodowej zdobył podczas Mistrzostw Europy 2020, gdzie wspierał reprezentację Turcji pod kątem analizy taktycznej. Ostatnim przed Odrą przystankiem na futbolowej mapie była szwajcarska drużyna FC Aarau.

Trener Morawski ukończył studia licencjackie na kierunku: Coaching i Zarządzanie w Wyższej Szkole Sportu we Wrocławiu oraz studia magisterskie na kierunku: Zarządzanie zasobami ludzkimi w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Posiada on również licencje trenerską UEFA A.

źródło: odraopole.pl/AN

Facebook