Baner reklamowy dla PPP
niedziela, 28 listopada 2021

Piknik dla zdrowego serca w sercu miasta już w sobotę

 źródło: Pexels

9 października na pl. Kopernika odbędzie się pierwszy piknik „Opole miastem zdrowych serc”. Od 11.00 do 15.00 mieszkańcy będą mogli skorzystać z porad specjalistów z dziedziny chirurgii naczyniowej, kardiologii, dietetyki czy neurologii.

Podczas pikniku będzie można zaszczepić się przeciw COVID-19 czy spróbować swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej na fantomach. Najważniejsze jednak jednak jest to, że na co dzień trudno dostępni eksperci będą na wyciągnięcie ręki. Dostępni będą specjaliści Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz fundacji „Prosto z serca”.

Będzie można skorzystać z badań: ciśnienia krwi, pomiaru cukru, USG Dopplera żył i tętnic. Na tej podstawie lekarze będą oceniać ryzyko sercowo-naczyniowe.
Marek Gierlotka, kardiolog, kierownik Kliniki i Oddziału Kardiologii USK, dyrektor Instytutu Nauk Medycznych Uniwersytetu Opolskiego

Dodatkową atrakcją ma być możliwość „zwiedzenia” ambulansu i zapoznania się z używanym przez zespoły ratownictwa medycznego wyposażeniem. Na pikniku będzie można też poznać szczegóły programów „Profilaktyka 40+” oraz rehabilitacji kardiologicznej „Ćwicz i zdrowo żyj” dla osób po incydentach sercowo-naczyniowych zagrożonych ich odejściem z rynku pracy. W specjalnym punkcie informacyjnym będzie można założyć Internetowe Konto Pacjenta oraz zarejestrować się na bezpłatne badania profilaktyczne w USK.

plakat_piknik_sercowy
źródło: opole.pl

Gość w kawiarence

Facebook