sobota, 28 stycznia 2023

Piłkarze Odry i Dremana z kompletem punktów!

 fot. futsalekstraklasa.pl/Fot. Sławomir Jakubowski

Po zeszłotygodniowej klęsce z Arką piłkarze Odry dali dużo optymizmu swoim kibicom zwyciężając w Łodzi Widzew. Bohaterem spotkania był zdobywca jedynej bramki, Adrian Klimek. Świetnie poradzili sobie w Bielsku-Białej, futsaliści Dremana Opole Komprachcice, którzy po bardzo emocjonującym spotkaniu pokonali Rekord 7:5. Dla gospodarzy była to pierwsza porażka na własnym boisku od…14 maja 2018 roku!

SIATKÓWKA

PlusLiga

PSG Stal Nysa – Cerrad Enea Czarni Radom 3:1 (28:26, 23:25, 25:12, 25:13)

Stal: Komenda, Ben Tara, El Graoui, Kwasowski, M’Baye, Zajder, Dembiec (libero) oraz Szwaradzki, Dębski, Szczurek, Bućko

Czarni: Kędzierski, Faryna, Rusin, Ademar Santana, Parkinson, Lemański, Masłowski (libero) oraz Firszt, Woropajew, Warda, Nowowsiak (libero)

MVP: Marcin Komenda (PGS Stal)

 

 

Indykpol AZS Olsztyn – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (28:30, 18:25, 20:25)

Indykpol AZS: Andringa, Poręba, Firlej, DeFalco, Averill, Butryn, Gruszczyński (libero) oraz Siwczyk, Jakubiszak, Jankiewicz

Grupa Azoty ZAKSA: Śliwka, Rejno, Kaczmarek, Semeniuk, Huber, Janusz, Shoji (libero) oraz Staszewski

MVP: Norbert Huber (Grupa Azoty ZAKSA)

 

 

TAURON Liga

Grot Budowlani Łódź – UNI Opole 3:0 (25:17, 25:22, 25:14)

Grot: Damaske, Łazowska, Centka, Lisiak, Cleger, Fedusio, Łysiak (libero) oraz Górecka, Kędziora, Pelczarska

UNI: Makarowska, Pamuła, Bączyńska, Pellegrino, Bidias, Orzyłowska Adamek (libero) oraz Wołodko, Muszyńska, Sieradzka

MVP: Monika Fedusio (Grot Budowlani Łódź)

 

PIŁKA NOŻNA

Fortuna 1 Liga

Widzew Łódź – Odra Opole 0:1 (0:0)

Bramka: Klimek 87′

Widzew: Reszka – Stępiński, Nowak, Kreuzriegler – Zieliński (72′ Terpiłowski), Hanousek, Kun, Gołębiowski (59′ Guzdek) – Danielak (59′ Michalski), Hansen (80′ Lipski) – Kita (59′ Fabio Nunes).

Odra: Kuchta – Kostrzycki, Kamiński, Kędziora – Mikinić, Hreben (75′ Niziołek), Trojak, Klimek – Nowak (75′ Sauczek), Marzec – Żak (66′ Czapliński).

Żółte kartki: Zieliński, Nunes, Hanousek (Widzew) – Kamiński, Żak, Hreben (Odra)

Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec)

 

 

 

KOSZYKÓWKA

Suzuki 1 Liga Mężczyzn

PGE Turów Zgorzelec – Weegree AZS Politechnika Opolska 91:77 (15:19, 19:17, 26:19, 31:22)

PGE Turów: Kordalski 19, Bochno 16, Stawiak 16, Pruefer 15, Traczyk 10, Marek 8, Marcinkowski 5, Fudziak 2, Maciejak 0

Weegree AZS Politechnika: Kaczmarzyk 17, Rutkowski 15, Skiba 12, Piszczatowski 9, Krefft 8, Kapuściński 7, Kiwilsza 6, Kobel 3, Rak 0, Salkiewicz 0

 

 

 

FUTSAL

STATSCORE Futsal Ekstraklasa

Gredar Fit-Morning Brzeg – AZS UW Darkomp Wilanów 3:1 (2:0)

Bramki: Grochowski (6’), Kędra (17’), Witek (36’) – Lifanov (37’)

 

 

Rekord Bielsko-Biała – Dreman Opole Komprachcice 5:7 (2:4)

Bramki: Ferreira (5’), Kubik (14’), Marek (25’, 30’, 36’) – Szypczyński (4’), Lutecki (6’, 11’, 32’, 39’), Zastawnik (15 s.’), Chuva (33’)

 

autor: TM

Facebook