niedziela, 16 stycznia 2022

Piłkarze Odry Opole zachęcają mężczyzn do robienia badań

 źródło: NFZ Opole

Trwa akcja „Movember” zwiększająca świadomość społeczną na temat problemów zdrowotnych mężczyzn. Do wykonania badań zachęcają też opolscy sportowcy. 

Listopad jest miesiącem świadomości „męskich nowotworów”, w tym raka prostaty, który jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym rozpoznawanym u panów w Polsce. Z tej okazji pod hasłem „Nie rób jaj, o zdrowie dbaj” do akcji Movember dołączyli piłkarze Odry Opole: Krzysztof Janus, Konrad Kostrzycki, Arkadiusz Piech i Miłosz Trojak.

Powinniśmy jako mężczyźni przypominać w naszych rodzinach, jak ważna jest profilaktyka.
Konrad Kostrzycki, zawodnik Odry Opole w wywiadzie dla Radia Opole

Rak jądra cechuje się dość dobrym rokowaniem, przy czym najbardziej liczy się jednak czas wykrycia choroby i szybkie rozpoczęcie terapii. Niestety wciąż jeszcze zdarza się, że chory mężczyzna nie przyznaje się do obecności guza. Celem akcji jest przebicie się do świadomości panów, jak również ich bliskich. Warto pamiętać, że choroba może dotknąć każdego, a  wstydem jest bagatelizowanie swojego stanu zdrowia.

Jeśli zauważyłeś jakieś niepokojące objawy ― nie zwlekaj ― umów się na początek do lekarza rodzinnego, bądź poproś o skierowanie do specjalisty urologa. Wykaz poradni urologicznych w woj. opolskim.

źródło: NFZ Opole

Facebook