środa, 6 lipca 2022

Podsumowanie Olimpijskiego Roku Politechniki Opolskiej

 fot. wu.po.opole.pl

Podczas Balu Sportowca Politechniki Opolskiej, który odbył się w ostatni poniedziałek w klubie Kubatura podsumowano osiągnięcia sportowe ubiegłego roku. Na tradycyjnym już balu nagrodzono wielu sportowców Politechniki za ich osiągnięcia.

Dawid Tomala został nagrodzony tytułem najlepszego sportowca oraz zajął pierwsze miejsce. To dzięki sukcesowi, który chodziarz osiągnął podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio, gdzie zdobył złoty medal w chodzie na 50 km. To historyczny moment, ponieważ jest to jedyny taki medal dotychczas zdobyty przez przedstawiciela AZS spoza uczelni sportowych.

Drugie miejsce zajęła Aleksandra Jacewicz – kajakarka, która w ubiegłym roku zdobyła srebro Mistrzostw Świata, brązowy medal w Mistrzostwach Europy oraz piąte miejsce na Mistrzostwach Świata Seniorów.

Podium na trzecim miejscu zamyka Bartłomiej Stój, który brał udział w IO w Tokio w dyscyplinie rzut dyskiem oraz zdobył tytuł wicemistrza Polski również tej dyscyplinie.

Najlepszym trenerem został Piotr Kuleta, olimpijczyk z Londynu i wicemistrz świata w 2017 roku. „Złotego Słowika” czyli nagrodę dla najlepszego działacza sportowego otrzymał Jacek Olejniczak. „Nadzieją” AZS została Magdalena Zych występująca w dyscyplinie short track.

Przed samym Balem za pośrednictwem platformy Facebook przeprowadzono głosowanie na najpopularniejszego sportowca Politechniki Opolskiej, którym został koszykarz Adam Skiba.

Rektor Politechniki Opolskiej prof. Marcin Lorenc podkreślił w swojej wypowiedzi, że uczelnia jest pewnego rodzaju ewenementem, gdyż jako uczelnia techniczna posiada bardzo silny sport, co widać po wielu sukcesach sportowców Politechniki. Sportowcy uczelni zostali również docenieni przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, które przyznało 42. stypendia za znaczące osiągnięcia sportowe. Wyróżnionych zostało trzech studentów: Mateusz Borgieł (kajakarz), Kacper Szczurowski (judoka) i Mateusz Zuchora (kajakarz).

Źródło: Politechnika Opolska/AN

 

Facebook