środa, 21 kwietnia 2021

Pogorzelcy z Karczowa potrzebują pomocy. Ruszyła zbiórka

 źródło: KW PSP Opole

W ubiegłym tygodniu ogień strawił parter, poddasze i dach domu pani Heleny i pana Mariana, rodzeństwa z Karczowa. Rodziny nie stać na odbudowę budynku, dlatego z pomocą ruszyli znajomi.

Strażacy otrzymali wiadomość o pożarze po godzinie 20:00 w ubiegły czwartek. W akcji brało udział 8 zastępów strażaków z PSP i OSP.

Gdy na miejsce dojechali strażacy, palił się dach części mieszkalnej. Przed naszym przybyciem ewakuowały się dwie osoby, nic im się nie stało.
Komenda Miejska PSP w Opolu.

O ile mieszkańcom nic się nie stało, to ich ukochany dom nie nadaje się obecnie do zamieszkania. Dzięki pomocy gminy i mieszkańców podopolskiej miejscowości rodzina przebywa w świetlicy wiejskiej i tam czeka na powrót.

Nie zostawimy poszkodowanych bez pomocy, także finansowej. Zaoferowaliśmy pomoc psychologiczno-terapeutyczną, medyczną i została dostarczona żywność. Przyznaliśmy z samego rana już wsparcie finansowe w postaci dotacji celowej. Gmina udostępniła salę wiejską do dyspozycji i tymczasowego zamieszkania rodzeństwa.
Katarzyna Gołębiowska-Jarek, wójt gminy Dąbrowa.

To jednak nie wystarczy. Koszty remontu są tak duże, że przyjaciele pani Heleny i pana Mariana postanowili uruchomić zbiórkę. Każdy, kto chce wesprzeć rodzeństwo i pomóc w odbudowie domu, może to zrobić wpłacając środki za pośrednictwem portalu zrzutka.pl. Przyjaciele rodziny zachęcają do wpłat nawet najmniejszej kwoty, bo każdy grosz przybliża poszkodowanych do powrotu do domu.

zrzutka dla pogorzelców

Akcję można wesprzeć TUTAJ.

źródło: KW PSP Opole/SI

Gość w kawiarence

Facebook