poniedziałek, 8 marca 2021

Polacy chętniej zakładają firmy online

 źródło: Pixabay

W 2020 roku wzrosła liczba rejestracji firm przez Internet. Przedsiębiorcy chętniej dokonują także zmian online w danych swoich działalności.

Do rejestru CEIDG, za pomocą Internetu, w 2020 roku wpłynęło 109,5 tys. wniosków o założenie działalności gospodarczej. To o ponad 70% więcej niż w 2019 roku. Dwukrotnie wzrosła również liczba wniosków online w stosunku do klasycznej formy.

Tylko w grudniu 2020 r. 53,5 % z prawie 19,2 tys. wniosków dotyczących rejestracji działalności gospodarczej zostało złożonych online, a z prawie 88 tys. wniosków ws. zmiany istniejących wpisów 57,2 % wpłynęło przez Internet. To najlepiej świadczy o coraz powszechniejszym charakterze i coraz większej dostępności tego typu usług w naszym kraju.
Robert Tomanek, wiceminister rozwoju, pracy i technologii

Coraz chętniej polscy przedsiębiorcy wykorzystują też usługi online do zmiany danych swoich firm. Tylko w 2020 r. do CEIDG wpłynęło prawie 600 tys. wniosków o korektę online, co oznacza wzrost o ponad połowę w stosunku do 2019 roku.

Dla wielu firm działanie w trybie zdalnym stało się w ostatnim czasie codziennością. I nie chodzi tylko o kontakty z klientami, ale także o wewnętrzne, codzienne funkcjonowanie przedsiębiorstw, kontakty pomiędzy pracownikami i między firmami a bankami czy urzędami. Potwierdzają to dane naszego portalu dla przedsiębiorców Biznes.gov.pl, który zanotował zwiększenie liczby odsłon o 61,4 proc. W 2020 r. było ich 49,2 mln, podczas gdy rok wcześniej tylko 30,5 mln.
Robert Tomanek, wiceminister rozwoju, pracy i technologii

Pandemia wymusiła na wszystkich wiele zmian, także tych w kontaktach z urzędami. Dla przedsiębiorców przygotowano specjalną serię podcastów o nowych usługach online dla firm oraz o tym w jaki sposób ułatwiają one funkcjonowanie w nowej rzeczywistości. Można się z nimi zapoznać na stronie Biznes.gov.pl/podcast.

źródło: MRPiT/JZ

Gość w kawiarence

Facebook