niedziela, 1 sierpnia 2021

Policjanci skontrolują autokary wiozące dzieci na wakacje

 źródło: KWP Opole

Już za parę dni rozpoczną się wakacje, a to oznacza, że dzieci udadzą się na obozy i kolonie. W razie wątpliwości co do autokaru wiozącego pociechy na wycieczkę można zgłosić potrzebę kontroli. Wystarczy tylko zadzwonić na numer 47 861 25 82 w Opolu.

Policjanci i funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego na życzenie dokonają prewencyjnego przeglądu sprawności pojazdu i stanu kierowców. Zgłoszenie autokaru do kontroli może być wykonane przez firmę turystyczną, wychowawców czy rodziców. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 47 861 25 82 jeżeli wyjazd ma miejsce z Opola, bądź na numer stacjonarny najbliższej Komendy Powiatowej Policji.

W Opolu funkcjonariusze będą sprawdzali stan techniczny autokarów na pętli MZK przy ulicy Pużaka. Policjanci przeprowadzą kontrolę w godzinach od 6:30 – 21:30. Warto swoją prośbę o weryfikację transportu zgłosić kilka dni wcześniej.

Policja apeluje, aby jeśli mamy jakiekolwiek podejrzenia co do stanu trzeźwości kierowcy, bądź sprawności technicznej pojazdu, nie wsiadać do autobusu i poczekać na sprawdzenie naszych podejrzeń przez odpowiednie służby.

Autokar możemy sprawdzić także we własnym zakresie na stronie: bezpiecznyautobus.gov.pl.

źródło: KWP Opole/GP

Gość w kawiarence

Facebook