środa, 21 kwietnia 2021

Policyjny dron będzie latał nad stolicą regionu

 źródło: KMP Opole

Bezzałogowy statek powietrzny to nowe narzędzie w rękach funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Dron ma wesprzeć m.in. działania rozpoznawcze i ratownicze.

Do jego obsługi przeszkolono już 2 policjantów, którzy uzyskali stosowne licencje. Dron to prezent z Komendy Głównej Policji. Jak informują policjanci, będzie wykorzystywany do wsparcia działań operacyjno – rozpoznawczych i poszukiwawczo – ratowniczych. Dodatkowy obraz z góry daje nowe możliwości w odnajdywaniu osób zaginionych, pomaga regulować ruch drogowy, wspiera zabezpieczenie licznych imprez masowych czy wykrywa podpalaczy i kłusowników.

Dron posiada czterowirnikową platformę latającą, pozwalającą na awaryjny system lotu z uszkodzonym silnikiem. Wyposażony jest w kamerę optyczną o wysokiej rozdzielczości, z 30-krotnym przybliżeniem oraz drugą kamerę termowizyjną. Posiada dwa niezależne pulpity sterownicze zarówno dla operatora kamery, jak i pilota. Dron lecąc po zaprogramowanej trasie lotu jednocześnie będzie filmował i wykonywał zdjęcia.

Nowy nabytek KMP przede wszystkim pozwoli funkcjonariuszom zaoszczędzić czas, który bardzo często ma kluczowe znaczenie w walce o zdrowie i życie ludzkie.

dron_policyjny
źródło: KMP Opole
dron_policyjny
źródło: KMP Opole
źródło: KMP Opole/IT

Gość w kawiarence

Facebook