Baner reklamowy dla PPP
czwartek, 21 października 2021

Powstanie ponad tysiąc mieszkań na południu Opolszczyzny

 foto: ŁK

Przedstawiciele 10 gmin podpisali akt notarialny powołujący spółkę SIM Opolskie Południe, która zajmie się budową mieszkań. Spółka otrzymała na ten cel 30 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

To pierwsza tego typu spółka w województwie opolskim. Akt notarialny został podpisany w Prudnickimi Ośrodku Kultury w Prudniku. W tym mieście będzie znajdowała się też siedziba spółki. W jej skład weszło, oprócz Krajowego Zasobu Nieruchomości, 10 gmin: Baborów, Branice, Głogówek, Kędzierzyn-Koźle, Kietrz, Otmuchów, Prudnik, Strzelce Opolskie, Walce oraz Ujazd. Kapitał zakładowy spółki wynosi 30 000 100 zł, Każda gmina, która dołączyła do SIM-u otrzymała z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa 3 mln złotych.

Program Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych to jest prosty i skuteczny. W porównaniu do wcześniejszych tego typu programów, SIM angażuje samorządy, którym najbardziej zależy na poprawie warunków mieszkaniowych. Jestem zadowolony z dzisiejszego podpisania aktu notarialnego, bo oznacza to, że wkrótce na południu województwie opolskim przybędzie 1100 tanich mieszkań do wynajęcia. Cieszę, bo to duży impuls rozwojowy dla regionu.
Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej, poseł na Sejm RP
Współpraca przebiegała wzorowo, czego efektem jest podpisanie aktu i powołanie pierwszego tego typu spółki w województwie opolskim. Dzięki kapitałowi startowemu spółka będzie mogła szybko przystąpić do prac projektowych, występować o kredyt z Banku Gospodarstwa Krajowego i rozpoczynać inwestycje.
Bartłomiej Druziński, prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości

Mieszkania w Społecznej Inicjatywie Mieszkaniowej będą dla osób i rodzin nie posiadających własnego mieszkania w danej miejscowości, którzy dysponują środkami na regularne opłacanie czynszu, jednak ich dochody są za niskie na zaciągnięcie kredytu hipotecznego na mieszkanie.

Według ustaleń samorządów powstanie:

– 60 mieszkań w gminie Baborów
– 60 mieszkań w gminie Branice
– 40 mieszkań w gminie Głogówek
– 220 mieszkań w gminie Kędzierzyn-Koźle
– 60 mieszkań w Kietrzu
– 40 mieszkań w Otmuchowie
– 200 mieszkań w Prudniku
– 220 mieszkań w Strzelcach Opolskich
– 110 mieszkań w gminie Ujazd
– 70 mieszkań w gminie Walce

Pierwsze klucze do mieszkań zbudowanych w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej mają być wręczone w 2023 r.

Reklama

Gość w kawiarence

Facebook