środa, 21 kwietnia 2021

Pracowite święta opolskich policjantów

 źródło: KWP Opole

Dla funkcjonariuszy był to wyjątkowo pracowity weekend. Pomimo mniejszego ruchu na drogach, doszło do kilku poważnych zdarzeń.

W czasie świąt miały miejsce 4 wypadki, w których śmierć poniosły 2 osoby, a 4 zostały ranne. Do dwóch najpoważniejszych doszło w powiecie krapkowickim i głubczyckim. W pierwszym kierowca stracił kontrolę nad swoim pojazdem jadąc autostradą A4 na wysokości Krapkowic i uderzył w barierę energochłonną. W wyniku tego tragicznego wypadku zmarł 6-letni pasażer, a 34-letnia kobieta została ranna. W drugim przypadku 28-letni motocyklista jadąc prostą drogą zderzył się ze zwierzęciem i wpadł do rowu. Niestety mężczyzna zmarł.

Policjanci zatrzymali również 37 nietrzeźwych kierowców. Z kolei 11 osób straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym.

Oprócz standardowych działań związanych z patrolowaniem ulic czy dbaniem o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, funkcjonariusze angażowali się w walkę z epidemią koronawirusa. Codziennie odwiedzali osoby na kwarantannie oraz pilnowali, by wprowadzone zasady bezpieczeństwa były respektowane. W związku z łamaniem obostrzeń ukaranych mandatami zostało ponad 360 osób, 68 zostało pouczonych, a wobec kolejnych 23 mundurowi skierowali wnioski o ukaranie do sądu. Zdarzenia te w większości dotyczyły nakazu zakrywania ust i nosa.

Opolska policja apeluje o rozwagę i zachowanie zdrowego rozsądku. Pandemia wciąż trwa, a wprowadzone obostrzenia mają zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa.

źródło: KWP Opole/JZ

Gość w kawiarence

Facebook