sobota, 19 czerwca 2021

Programowanie to nic trudnego. Sukces „Koduj z Gigantami”

 źródło: materiały organizatora

W warsztatach, które odbyły się online i stacjonarnie, wzięło udział prawie 10 000 dzieci. Obok młodzieży z Polski byli również przedstawiciele Chorwacji i Słowacji.

Za trwające trzy tygodnie warsztaty odpowiadała szkoła Giganci Programowania. Partnerem społecznym szkolenia byli Hakersi – ogólnopolska społeczność tworzona przez Fundację Sarigato, która przez naukę nowych technologii i kompetencji cyfrowych wspiera potrzebujące dzieci w usamodzielnianiu się.

To jedno z największych wydarzeń programistycznych w historii Polski. Nauka programowania to drugi filar edukacji – obok nauki języków obcych. Jesteśmy dumni z tak olbrzymiego zainteresowania kodowaniem wśród dzieci i młodzieży. Warsztaty przedłużyliśmy o tydzień, ponieważ frekwencja przerosła nasze oczekiwania.
Dawid Leśniakiewicz, współorganizator „Koduj z Gigantami”

Jak podkreślają organizatorzy, akcja „Koduj z Gigantami” jest świetnym sposobem na poznanie tajników programowania, cieszącego się wśród dzieci i młodzieży dużą popularnością. Szkolenie przeprowadzili doświadczeni informatycy, z których wiedzy młodzi adepci kodowania chętnie korzystali.

Uwielbiam Minecrafta i wreszcie mogłem sam się przekonać, że tworzenie gier jest nawet ciekawsze niż samo granie.
Oskar, lat 9
Zajęcia prowadzone są przez naszych najlepszych trenerów, którzy swoją wielką pasją potrafią zainspirować uczestników do dalszego rozwoju na tej płaszczyźnie. Wielu z nich zostanie z nami na dłużej w ramach kursów semestralnych, a niektórzy zwiążą swoją przyszłość z programowaniem i staną się częścią międzynarodowej elity technologicznej.
Dawid Leśniakiewicz, współorganizator „Koduj z Gigantami”

Uczestnicy warsztatów mogli zmierzyć się także w konkursie na najciekawszy projekt programistyczny. Najlepsze prace zostały nagrodzone cennymi upominkami, w tym m. in. laptopami i zaproszeniem na kursy semestralne do Szkoły Programowania.

Opole-News objęło wydarzenie swoim patronatem medialnym.

Gość w kawiarence

Facebook