niedziela, 1 sierpnia 2021

Przechadzka po Opolu tylko ze spacerownikiem!

 źródło: TSKN

Towarzystwo Społeczno-Kulturowe Niemców na Śląsku Opolskim ponowie wydało przewodnik po stolicy regionu „Opole – Spacery po mieście którego już nie ma”.

W publikacji znajdziemy 10 różnych tras po Opolu z opisami i mapami w języku polskim i niemieckim. Dzięki wielu objaśnieniom, każdy bez trudu będzie mógł zwiedzieć te niezwykłe miejsca.

Popyt na książkę okazał się bardzo duży. 1000 egzemplarzy sprzedanych w tydzień przerosło oczekiwania TSKN. To świadczy o tym, że mieszkańcy Opolszczyzny są złaknieni wiedzy o Opolu. Dodrukowano zatem kolejne 1000 egzemplarzy. W przewodnik można się zaopatrzyć w biurze TSKN, przy ul. Konopnickiej 6 w Opolu (1 piętro), za minimalną darowizną 10 zł na kolejne publikacje tego typu.

W pierwszej kolejności egzemplarze publikacji trafią do tych osób, które postanowiły wesprzeć finansowo naszą inicjatywę. Kolejne egzemplarze trafią do zainteresowanych mieszkańców miasta Opola. Cieszę się, że udało nam się ponownie wydać tę publikację i dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Warto znać historię swojego miasta, a ta publikacja daje wyjątkową możliwość odkrywania tej historii na własną rękę. Autorzy, bardzo mocno związani z miastem, włożyli sporo serca w teksty, by wydobyć najciekawsze historie Opola.
Rafał Bartek, przewodniczący TSKN

Wydanie publikacji stało się możliwe dzięki wsparciu Urzędu Miasta Opola, Konsulatu RFN w Opolu oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

źródło: TSKN/JZ

Gość w kawiarence

Facebook