Plac Sebastiana 7
czwartek, 11 sierpnia 2022

Przewozili nielegalny tytoń, wypadli z drogi. Obaj byli pod wpływem alkoholu

 fot. Opolska policja

Do policjantów z Kędzierzyna – Koźla dotarło zgłoszenie o samochodzie, który wypadł z drogi. Pojazdem podróżowało dwóch mieszkańców Gliwic, którzy przewozili ponad 200 kg krajanki tytoniowej. Mężczyźni byli pod wpływem alkoholu, dodatkowo jeden z mężczyzn miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a drugi miał zatrzymane prawo jazdy.

W sobotnie popołudnie policjanci otrzymali zgłoszenie o rozbitym samochodzie na drodze pomiędzy Roszowickim Lasem a Ciskiem. Mundurowi, którzy przybyli na miejsce zauważyli samochód marki daewoo, który leżał w polu. Na miejscu zastali również dwóch mieszkańców Gliwic, którzy podróżowali tym pojazdem.

Funkcjonariusze przebadali obu mężczyzn alkomatem. Badanie wykazało, że jeden z nich miał ok. 0,5 promila. Natomiast drugi miał w wydychanym powietrzu blisko 2 promile alkoholu.  Zarówno 52 jak i 43-latek twierdzili, że nie kierowali samochodem.

Policjanci w trakcie prowadzenia czynności znaleźli w samochodzie ponad 200 kg nielegalnego tytoniu o wartości blisko 400 tysięcy złotych.

Mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty związane z przewożeniem nielegalnego tytoniu. Straty Skarbu Państwa oszacowano na blisko 250 tysięcy złotych. Za popełniony czyn mieszkańcy Gliwic odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara grzywny albo pozbawienia wolności.

Źródło: Opolska Policja
Autor: DR

tyton
fot. Opolska Policja

Facebook