poniedziałek, 21 czerwca 2021

Punkt Szczepień Powszechnych w Opolu wystartował

 źródło: OUW

Pierwsi chętni przyjęli swoje szczepionki przeciw COVID-19 tuż po godzinie 8:00. Na razie dziennie będzie wykonywanych ok. 500 iniekcji.

W weekend do lodówek przygotowanych w Toropolu trafiła pierwsza partia 1000 szczepionek. Połowa z nich będzie wykorzystana już w pierwszym dniu funkcjonowania Pilotażowego Punktu Szczepień Powszechnych w Opolu.

Byłem naprawdę zdumiony szybkością i sprawnością działania wszystkich zaangażowanych, którzy na dzisiaj przygotowali ten punkt szczepień. Myślę również, że każdy z samorządowców i podmiotów szczepiących na terenie województwa opolskiego będzie bacznie przyglądał się przez ten i następny tydzień jak funkcjonuje ten nasz opolski punkt szczepień i będzie wyciągał wnioski, bo to jest logistycznie duża operacja.
Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski
Ten obiekt udostępniony przez prezydenta Opola ma 1800 m2 zrównała się z liczbą szczepień dziennych, których będzie 1800. To jest oczywiście potencjał tego obiektu. Mogę zachęcić wszystkich chętnych do zapisów.
dr Tomasz Halski, koordynator punktu

W obiekcie utworzono 10 stanowisk do wykonywania szczepień oraz 2 punkty rezerwowe. Stworzono także specjalny plan dojazdu dla mieszkańców Opola. Osoby jadące do punktu od strony Zaodrza powinny jechać na ul. Barlickiego ulicą Piastowską, z kolei pacjenci jadący od strony ul. 1 Maja powinni wjechać w ul. W. Korfantego, ul. J. Dobrego i ul. M. Niedziałkowskiego. Proces szczepień w Toropolu koordynuje SP ZOZ „Śródmieście”. W kolejnych dniach na Opolszczyźnie będą uruchomione następne, duże punkty szczepień. W każdym powiecie ma być przynajmniej jeden.

W przypadku dobrej organizacji i zachowania ciągłości dostaw szczepionek jesteśmy w stanie zaszczepić wszystkich mieszkańców naszego województwa w około 10 do maksymalnie 14 tygodni.
Robert Bryk, dyr. opolskiego oddziału NFZ

Na razie do lodówek w opolskim Toropolu trafiła szczepionka firmy Modera, ale pojawią się też produkty innych koncernów farmaceutycznych. Tylko dziś do Polski ma trafić prawie 900 tysięcy dawek szczepionki firmy Pfizer.

autor: IT

Gość w kawiarence

Facebook