poniedziałek, 21 czerwca 2021

Punkt szczepień w Karolince wystartował

 źródło: USK w Opolu

Przy okazji zakupów można już wstąpić na szczepienie. W centrum handlowym przy ul. Wrocławskiej właśnie oddano pomieszczenia w którym chętni przyjmą preparaty Pfizer i Johnson&Johnson.

Punkt szczepień w Karolince jest czynny w dni pracy centrum handlowego. Ulokowano go w osobnych pomieszczeniach (wejście z zewnątrz, pomiędzy wejściem do sklepu Decathlon, a pierwszym wejściem do Karolinki od strony strefy gastronomicznej). Chętni mogą się w nim zaszczepić, bez rejestracji, preparatami firm Pfizer i Johnson&Johnson. Szczepienia otrzymają też 16 i 17-latkowie.

Punkt czynny jest w godzinach od 9:00 do 20:00, obsługiwany przez szpitalne zespoły szczepiące. Chętni do skorzystania ze szczepień nie muszą się nigdzie rejestrować. Na miejscu mogą wypełnić dokumentację potrzebną do przeprowadzenia szczepienia i przejdą kwalifikację medyczną, na której podstawie zostaną zaszczepieni.
Marcin Miga, dyrektor d.s. administracyjnych USK

Jak dodaje dyrektor Miga, trwają już rozmowy dotyczące otwarcia kolejnego takiego miejsca w „Turawa Park”. 17 czerwca Uniwersytecki Szpital Kliniczny uruchomi natomiast punkt szczepień w Studenckim Centrum Kultury. Miejsce powstaje z myślą o studentach i pracownikach, którzy nie zostali dotychczas zaszczepieni, a chcą skorzystać z tej możliwości. Szczepionkę będzie można tam przyjąć w godzinach popołudniowo-wieczornych.

źródło: USK w Opolu

Gość w kawiarence

Facebook