Plac Sebastiana 7
wtorek, 4 października 2022

Radni zgodzili się na budowę nowego stadionu Odry Opole

 źródło: UM w Opolu

19 radnych poparło propozycję prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego, aby jak najszybciej rozpocząć budowę nowego stadionu piłkarskiego w Opolu przy ul. Północnej.

Zgoda radnych była czystą formalnością. Ci niemal jednogłośnie wyrazili poparcie dla dołożenia do inwestycji 40 mln złotych z budżetu miasta.

Uważamy, że rozpisywanie kolejnego przetargu nie ma sensu, bo przy obecnej inflacji i wzroście cen nowe oferty na pewno nie będą niższe, a wręcz przeciwnie.
Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola

Najtańszą ofertę w przetargu przedstawiła firma Mirbud na kwotę ok. 209 mln złotych. Wykonawca będzie mieć 3 lata na postawienie stadionu piłkarskiego, który pomieści 11 500 widzów. Obiekt ma składać się z czterech trybun okalających boisko. Pod trzema z nich będzie zaplecze dla większości kibiców, a obok czwartej będzie stworzony dwupiętrowy budynek klubowy, w którym będą m.in. szatnie, sale konferencyjne czy pomieszczenie dla służb porządkowych i policji.

W przypływie euforii nie zabrakło też drobnej wpadki ze strony prezydenta. Na jego profilu w mediach społecznościowych przez moment była dostępna grafika z być może logiem potencjalnego sponsora tytularnego stadionu.

stadion_wpadka
źródło: profil FB prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego

Dzisiejsza decyzja radnych oznacza, że umowa będzie mogła być podpisana już w październiku, a sama budowa ruszy jeszcze pod koniec tego roku.

autor: IT

Facebook