Rozpoczęła się akcja koszenia terenów zieleni
fot. MZD Opole
Po majówce w ruch poszły kosiarki mechaniczne i ręczne. To oznacza, że ruszyły wiosenne koszenia, które realizowane są między innymi na terenach w pasach drogowych.
To pierwsze tegoroczne koszenie potrwa nawet do końca czerwca. W tym roku pogoda, a w szczególności bardzo ciepły marzec, spowodowała, że początek wegetacji roślin rozpoczął się szybciej niż w latach ubiegłych. W efekcie mamy bujną roślinność, która zaczęła utrudniać funkcjonowanie uczestnikom ruchu drogowego. Dlatego niezwykle istotne w kontekście bezpieczeństwa jest skoszenie, a następnie utrzymanie terenów zieleni. W szczególności dotyczy to obszarów w pobliżu skrzyżowań, przejść dla pieszych oraz wyjazdów z posesji.
Miasto zostało podzielone na cztery rejony. W każdym prace już się rozpoczęły. Łącznie do wykoszenia są blisko 3 miliony metrów kwadratowych terenów zieleni , które znajdują się w utrzymaniu MZD.
Źródło: MZD Opole
Najnowsze artykuły
- Uwaga kierowcy! Most Zamkowy wraca na swoje miejsce. Sprawdź utrudnienia
- Hubertowiny Opolskie 2025 – święto tradycji i wspólnoty
- Ozimska Park w Opolu z nową częścią handlową - 18 października oficjalne otwarcie
- Nadleśnictwo Opole zaprasza na spacer z leśnikiem! Sprawdź szczegóły
- Ruszyły konsultacje w sprawie ograniczenia nocnej sprzedaży alkoholu. Sprawdź szczegóły



